Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

Zajęcia gimnastyczne Fitness 45+

 

Dzielnica Ursynów prowadzi od października 2008 r. dla swoich mieszkańców bezpłatne zajęcia rekreacyjno-zdrowotne z elementami fitness, gimnastyki i aerobicu. Do 2016 roku program działał pod nazwą "Trzymaj Formę". Od tego czasu nosi nazwę Fitness 45+. Wiąże się to między innymi z poszerzeniem oferty względem starego programu.

Celem Fitness 45+ jest zapewnienie możliwości nieodpłatnego uczestnictwa w zajęciach opierających się na atrakcyjnych, odpowiednio dostosowanych do wieku i sprawności fizycznej osób ćwiczących w grupie, formach rekreacji ruchowej. Dzięki udziałowi w zajęciach mieszkanki Ursynowa mogą zachować lepszą kondycją psychofizyczną i można mieć nadzieję, że aktywność ruchowa na stałe stanie się elementem ich stylu życia. Jest to bardzo istotne w przypadku osób dojrzałych, ponieważ z upływem wieku regularnie ćwiczenia fizyczne nabierają na znaczeniu i mają coraz większy wpływ na jakość życia, czyli sprawność, samodzielność oraz kondycję zdrowotną. Jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowia ćwiczących pań w wieku około 45-65 lat to warto podkreślić, że regularny wysiłek fizyczny szczególnie korzystnie wpływa na układ krwionośny, kostno-stawowo-mięśniowy. 

W Polsce, w odróżnieniu od najbardziej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, udział ludzi dorosłych w regularnej rekreacji ruchowej można określić jako stosunkowo sporadyczny, podejmowany nieregularnie, co niekorzystnie oddziałuje na motorykę człowieka i w efekcie na funkcjonowanie w codziennym życiu. 

Prowadzenie przez Dzielnicę Ursynów dobrze zaplanowanych, atrakcyjnych zajęć adresowanych do konkretnej grupy społecznej umożliwia stopniową zmianę niekorzystnych zjawisk opisanych powyżej oraz aktywizację osób dotychczas w niewielkim stopniu biorących udział w rekreacji ruchowej lub czyniących to w sposób niezorganizowany i nieregularny. Atrakcyjność programu dla kobiet do których jest adresowany opiera się nie tylko na jego wymiarze zdrowotno-ruchowym – istotny jest też czynnik społeczny, czyli możliwość integracji wśród osób w podobnym wieku i często o podobnym trybie życia oraz doświadczeniach. 

Zajęcia, dzięki uprzejmości dyrekcji, realizowane są w ursynowskich szkołach publicznych. 

Uwaga: informacja o zapisach na tegoroczną edycję znajduje się pod tym linkiem!

Kontakt do koordynatorów edycji 2017: 577 936 746 dyżur telefoniczny w czwartki w godzinach 14:00-15:00
e-mail: fit45plus@op.pl czynny całą dobę , odpowiedź w przeciągu 48 godzin

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu