Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Zawody klas pływackich Gimu 92

29.11.2017
Pływanie

We wtorek w ZOS Hirszfelda obyły się zawody zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "Gim 92" w których wystartowali uczniowie klas pływackich prowadzonych wspólnie przez "Gim" i SP 303 oraz SP 322.

UKS "Gim 92" jest największym klubem Ursynowa. Cztery sekcje, bardzo dobre obiekty, współpraca z kilkoma placówkami oświatowymi - nie uchodzą uwadze Dzielnicy, która od lat wspiera działalność sportowców z Koncertowej. 

Wtorkowe zawody zgromadziły uczniów klas pływackich, którzy startowali jednej z dwóch grup wiekowych: klasy 1-3 i 4-6.
 
- To zawody ważne głównie dla młodszych dzieci. Dla tej grupy jest organizowanych mało imprez. Każda inicjatywa jest więc cenna. - mówi nam koordynator sekcji pływackiej "GIM-u 92" Tomasz Iwański. - Do tego dzieci są z dwóch szkół. Chcemy, żeby spotkały się razem podczas bardziej kameralnej rywalizacji i miały okazję się poznać i zintegrować.
 
Nie bez znaczenia jest, że podczas walki tylko z rówieśnikami z klubu łatwiej o medale. W końcu każdy z nas lubi coś osiągnąć.
 
- Pływanie wymaga bardzo dużej wytrwałości od najmłodszych lat. Taki medal może dać "kopa" i ułatwić wytrwać przy treningach. A niełatwo dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym, wytłumaczyć, że one na swoje największe sukcesy poczekają, bo np. musi zadziałać biologi, która da dodatkowe centymetry i kilogramy. - tłumaczy Iwański.
 
Inicjatywa "Gimu" nie pozostało niezauważona przez Dzielnicę, która nie tylko wsparła finansowo zawody, ale i uświetniła wręczania nagród osobą wiceburmistrza Antoniego Pomianowskiego w którego gestii jest między innymi sport.
 
- Jako dzielnica gorąco wspieramy pływanie. Jest to sport ogólnorozwojowy, wspomagający rozwijanie u najmłodszych układu oddechowego i krążeniowego. Ursynów ma najwięcej pływalni na jednego mieszkańca spośród wszystkich części Warszaw. Wspieramy więc już pływanie przedszkolaków, mamy specjalny program dla II klas, gdzie nauka pływania jest obowiązkowa, no i  chętnie pomagamy organizować takie zawody jak te. Promowania pływania nigdy za wiele. - powiedział przedstawiciel władz samorządowych Ursynowa.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu