Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Zaprawa przed piłkarskim Mundialem 2026

30.11.2017
Gry zespołowe

Ani w Rosji, ani w Katarze jeszcze nie wystąpią, ale w 2026 roku - na kolejnych Mistrzostwach Świata - kto wie? Jest więcej niż prawdopodobne, że któryś z wyróżniających się dziś zawodników rocznika 2007 przywdzieje koszulkę z orłem na piersi. Ich obecne, już niemałe umiejętności będzie można ocenić w najbliższy weekend (2-3 grudnia) podczas XVII Turnieju Piłki Nożnej URSYNÓW CUP na krytym obiekcie KS SEMP w Warszawie.

Do rywalizacji staną najlepsi z najlepszych w kategorii wiekowej U-11 z całej Polski. Oprócz dwóch drużyn gospodarzy, w turnieju wezmą udział: Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, GKS Katowice, Stal Mielec, Wigry Suwałki, SMS Łódź, Naki Olsztyn, Stadion Śląski Chorzów, oraz FCB Escola Varsovia.

- Dzieciaki zaczynają zwykle swoją przygodę z piłką klubową w wieku 6-7 lat. Najmłodsza kategoria wiekowa w lidze MZPN to „Żaki”, czyli U-8. Aczkolwiek wiele klubów, w tym SEMP, nie śpieszy się ze zgłaszaniem tych najmłodszych do rozgrywek, żeby nie tworzyć za wcześnie u dzieci niepotrzebnej presji na wynik. Kiedy zaczyna się już rywalizacja w ligach, gra się przeważnie z drużynami „zza miedzy”. Ideą takich turniejów jak nasz jest dać możliwość gry i porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych części Polski – mówi odpowiedzialny za część sportową turnieju trener Kamil Biaduń. - Wszystkie zaproszone drużyny wyróżniają się na swoim terenie, odnoszą sukcesy i zapewniam, że gwarantują najwyższy poziom gry – dodaje trener.

W sobotę turniejowe mecze zaczynają się o godz. 10:00. Siedmioosobowe drużyny podzielone na dwie grupy rozegrają w tym dniu eliminacje. W kolejnym dniu turnieju najlepsi rywalizować będą w „Lidze Mistrzów”, przegrani w „Lidze Europy”. Organizatorzy zapraszają na boiska przy Koncertowej 4 wszystkich chętnych do kibicowania młodym piłkarzom.

Gospodarz turnieju KS SEMP powstał w 1993 roku z inicjatywy rodziców i fantastycznego trenera, wychowawcy wielu pokoleń polskich piłkarzy i trenerów, zmarłego w ubiegłym roku Rudolfa Kapery. Obecnie klub jest jedną z pięciu największych akademii piłkarskich w Warszawie i równocześnie klubem partnerskim Legii Warszawa. Trenuje 550 zawodników w 11 kategoriach wiekowych, wystawiając w sumie 21 drużyn w rozgrywkach MZPN. Drużyny SEMP-a regularnie zajmują czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych w lidze oraz osiągają sukcesy w turniejach. Zawodnicy grają w reprezentacjach Warszawy i Mazowsza, a najzdolniejsi znajdują miejsce w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Niezależnie jednak od osiąganych sukcesów sportowych, głównym założeniem wszystkich działań klubu jest idea wychowania przez sport.

Wyniki będzie można śledzić bezpośrednio na stronie turnieju.

Patronat nad turniejem objęły redakcje: TVP 3 Warszawa, RDC, tygodnika „Piłka Nożna”, portalu Sport.pl oraz lokalne tygodnika „Passa” i portalu HaloUrsynów.pl.

Impreza jest współfinansowana przez Dzielnicę Ursynów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu