Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Zapowiada się rekordowy "Rowerowy Maj". Mnóstwo zgłoszeń z Ursynowa

26.02.2019
Sport szkolny

W tym roku aż 33 szkoły i przedszkola z dzielnicy wezmą udział w ogólnopolskiej akcji "Rowerowy maj". Parkingi będą pękać w szwach, bo oprócz prozdrowotnej rozrywki, każda szkoła będzie chciała wykręcić jak najlepszy wynik.

Ogólnopolska akcja zawita do Warszawy już po raz czwarty. "Rowerowy maj" co roku przyciąga więcej zainteresowanych szkół, a Ursynów jest tego najlepszym dowodem. W 2017 roku w miesięcznej rywalizacji uczestniczyło 9 placówek, rok później było ich 13, teraz czas na absolutny rekord. W tegorocznej edycji wystartują aż 33 placówki z Ursynowa! Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 313, która w poprzednich odsłonach "Rowerowego maja" spisała się znakomicie.

- Akcja się rozrasta, w tym roku zgłosiły się chyba wszystkie ursynowskie podstawówki. Mamy 30 stojaków i to powinno nam wystarczyć. Dzięki tej akcji dzieci kontynuują przyjazdy rowerowe aż do końca roku szkolnego. Rozładowują emocje, integrują się, czasem jeżdżą po lekcjach - mówi Alicja Patalas, dyrektorka podstawówki przy Cybisa.

Zasady "Rowerowego maja" są proste. Do szkoły wystarczy przyjechać rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce. Nieważny jest sprzęt, liczy się aktywność. Akcja obejmuje zarówno uczniów jak i pedagogów. Każdy majowy przyjazd będzie zanotowany i wliczony do ogólnego wyniku danej szkoły. - Akcja jest regularnie ulepszana, są już elektroniczne dzienniczki, które zdecydowanie ułatwiają liczenie wyników - dodaje Alicja Patalas.

Rywalizacja toczy się na kilku poziomach: indywidualnym, klasowym oraz szkolnym. Pamiętajmy jednak - tu nie ma przegranych, bo aktywność fizyczna to przede wszystkim praca na konto własnego zdrowia, samopoczucia i kształtowania charakteru.

Jak co roku akcja będzie poprzedzona warsztatami edukacyjnymi. W szkołach już wkrótce pojawią się instruktorzy, którzy przybliżą dzieciom zasady ruchu drogowego, pomogą w opracowaniu aktywnych tras, przećwiczą pierwszą pomoc i nauczą, jak odpowiednio serwisować własne sprzęty, aby służyły jak najdłużej.

Tradycyjnie już najaktywniejsze szkoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, które będą przyznane podczas wspólnego pikniku rowerowego, zwieńczającego majową rywalizację. Ale najważniejsze jest to, że nawet poza akcją, zimą czy jesienią rowerowe parkingi przy ursynowskich szkołach są pełne. 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu