Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Zapaśnicy z całego świata walczą w Arenie Ursynów

03.08.2019
Sporty walki

Trwa 62. Memoriał Władysława Pytlasińskiego. W Arenie Ursynów rywalizuje kilkuset zapaśników i zapaśniczek z całego świata. Nikt nie ustępuje, bo zawody są ostatnim sprawdzianem formy i umiejętności przed Mistrzostwami Świata w Kazachstanie.

Od 2 do 4 sierpnia Arena Ursynów gości prawie 500 zapaśników z całego globu. Dla większości reprezentacji narodowych to doskonały sprawdzian przed skompletowaniem kadry na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Kazachstanie (14-22 września). Do Warszawy przybyła czołówka światowych fighterów z takich krajów jak Azerbejdżan, Armenia, Gruzja, Iran, Kanada, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Turcja czy Ukraina. W turnieju biorą udział przedstawiciele ok. 40 krajów.

Polacy wystawili silną i liczną grupę zapaśników. Pośród 52 zawodników znaleźli się medaliści z dużych turniejów jak choćby Mistrzostwa Europy. W sobotę jednak nie wszystko szło zgodnie z planem sztabu szkoleniowego.

- Jest nieźle, ale nie wszystko układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Oczywiście liczę na dobre walki, stuprocentowe zaangażowanie i dużo pracy. Oczekiwałem więcej w kategorii do 125 kg, ale najważniejsze jest przygotowanie do Mistrzostw Świata - podczas zawodów powiedział nam Jusup Abdusalamov, trener kadry narodowej seniorów.

Przez cały weekend w Arenie Ursynów trwa także 23. Poland Open w zapasach kobiecych oraz 28. Memoriał Wacława Ziółkowskiego w stylu wolnym. Dużym zainteresowaniem obserwatorów cieszą się pojedynki kobiet. Przy barierkach można spotkać grupki, które gromko dopingują swoje zawodniczki.

- Wspierają mnie, kiedy ja walczę, więc robię to samo dla nich. Jesteśmy blisko, bo zwiedziłyśmy razem wiele krajów. W Polsce jestem pierwszy raz, ale jest zupełnie inaczej niż u nas. Podoba mi się, ale trudniej mi się walczy z europejskimi zawodniczkami - powiedziała Xan, reprezentantka Chin.

Zmagania zapaśników kończą się w niedzielę. Ostatnie starcia będzie można oglądać na żywo w Arenie Ursynów. Wstęp na widownię jest bezpłatny, a możliwość spotkania zawodników i kibiców z całego świata brzmi jak dodatkowa atrakcja. Start już o godz. 10:00.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu