Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Złoty Miłosz z Ursynowa! Trzy mistrzowskie tytuły w jeden miesiąc

28.08.2018
Pozostałe
Sport szkolny

Trzy tytuły mistrza Polski w jeden miesiąc! Warszawski Klub Kolarski święci niezwykły sukces. Zawodnik z Ursynowa, 16-letni Miłosz Ośko w lipcu i sierpniu rozbił bank z medalami. I ma apetyt na więcej.

- Te sukcesy starczyłyby na historię 10 lat jednego klubu, a nam się udało to pozdobywać w ciągu miesiąca - cieszy się Błażej Maresz, prezes WWK, trener Miłosza.

Młody kolarz z Ursynowa przywiózł w ostatnich dniach trzeci złoty medal zdobyty na górskich mistrzostwach Polski na szosie w kategorii junior młodszy. Zawody odbyły się 24 sierpnia w Walimiu koło Wałbrzycha. Miłosz Ośko był bezkonkurencyjny.

- Na starcie stanęło 108 zawodników. Startowała czołówka zawodników ścigających się na szosie i czołowi zawodnicy z MTB. Generalnie wszyscy najlepsi. Miłosz wyprzedził wszystkich. W związku z tym, że ścigał się dużo w MTB w Polsce i za granicą, to można powiedzieć, że wyprzedził całą czołówkę zawodników specjalizujących się tylko i wyłącznie na szosie - mówi dumny ojciec 16-latka, Witold Ośko.

Wcześniej, 20 lipca w Mrągowie zawodnik z Ursynowa wygrał także mistrzostwa Polski MTB w młodzieżowych sztafetach juniora młodszego (w parze z Matyldą Szczecińską), a 11 sierpnia w Wiśle - ogólnopolską olimpiadę młodzieży MTB z rekordową ponad 3 minutową przewagą nad drugim zawodnikiem.

- Zdobył tym samym trzy koszulki mistrza Polski i jest wielką nadzieją polskiego kolarstwa. To wyjątkowa sytuacja, w MTB o tytuł mistrza juniorów młodszych walczy ok. 80 zawodników, na szosie 100-150, a wygrywa tylko jeden - mówi Błażej Maresz z Warszawskiego Klubu Kolarskiego, który od 7 lat trenuje z Miłoszem.

Na sierpniowych zawodach triumfowali też inni zawodnicy związani z WKK. Matylda Szczecińska w Wiśle wywalczyła tytuł mistrzyni kraju z rekordową ponad 5 minutową przewagą nad drugą zawodniczką. Dominik Górak w Walimiu wygrał górskie mistrzostwa Polski na szosie w kategorii junior. Klaudia Czabok (U23) była czwarta, a jej brat Konrad (junior) zajął ósmą pozycję. Tydzień wcześniej Konrad Czabok został wicemistrzem Polski w maratonie MTB. Klub może więc mówić o prawdziwym wysypie szczęścia. 

A Miłosz Ośko w tym roku dopiero co skończył naukę w Gimnazjum nr 92 na Koncertowej, gdzie uczęszczał do klasy sportowej z pływaniem. Jak mówi jego tata, jeszcze nie wiadomo czy zdecyduje się na kolarstwo zawodowe. Na razie zdobywa medale i podziwia Mathieu van der Poela, Nino Schurtera i Alberto Contadora. Kto wie, może kiedyś ich zastąpi?

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu