Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Złoty floret jedzie do Moskwy

11.02.2017
Sporty walki

Dzisiaj w Arenie Ursynów podczas X Turnieju o floret Witolda Woydy potykało się stu trzynastu kadetów z szesnastu państw. Rywalizację zwyciężył Iwan Troszin z Rosji, który po bardzo zaciętym i emocjonującym finale pokonał Serba Cuka Veljko. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Bartosz Goc, który uplasował się na piątej pozycji. 

Walki trwały od rana. Poziom był bardzo różny. Choćby półfinały były spotkaniami zawodników o po prostu różnych poziomach, to finał... Finał był spotkaniem trzecie i czwartego zawodnika Europy w kategorii kadetów (do lat siedemnastu) i widać to było na planszy.
 
Z początku wydawało się, że Rosjanin dość łatwo sięgnie po replikę złotego medalu olimpijskiego z Monachium, który zdobył Witold Woyda, oraz floret z pokrytą 24-karatowym złotem. Serb jednak przy stanie 2:6 ruszył do odrabiania strat. I to tak skutecznie, że wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. 
Teraz to zawodnik ze Wschodu wydawał się bezradny. Krótka przerwa na naprostowanie klingi i kilka rad trenera naprowadziły Iwana na właściwe tory. Na minutową przerwę zawodnicy zeszli z wynikiem 11:8 dla Rosjanina. 
 
Po pauzie, punkt zdobył zawodnik CSKA Moskwa, a potem Cuka rzucił do odrabiania start. W kilka chwil na tablicy widniał już wynik z przewagą Iwana o ledwie oczko. 

Zawodnicy nieco zwolnili tempo zdobywania punktów. Choć w niektórych akcja widać było stres i nerwowość to mecz zaczynał się "układać" wedle rytmu punkt za punkt. Przy stanie 14:13 dla Troszina, obaj floreciści zeszli z planszy odetchnąć i przemyśleć plan na przechytrzenie rywala. 

Lepszy ułożył sobie Rosjanin i w Arenie Ursynów rozbrzmiał hymn Federacji.

Jutro odbędzie się rywalizacja drużynowa w ramach Puchary Złotej Drużyny.

- Zgłosiły się dwadzieścia trzy zespoły. W tym jeden nieco egzotyczny. Druga ekipa amerykańska szukała brakującego im do skompletowania składu zawodnika. I w efekcie mamy zespół amerykańsko... izraelski - krótko zareklamował nam jutrzejsze zmagania Tomasz Malanowski, organizator całego przedsięwzięcia.

Zapraszamy więc jutro do Areny Ursynów. Początek walk już o ósmej rano. Finały przewidywane są w okolicach godziny piętnastej. 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu