Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

X Triathlon Warszawski

16
09
Rekreacja

160 zawodników wzięło udział w jubileuszowej, dziesiątej edycji Triathlonu Warszawskiego - dorocznej imprezy organizowanej przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, UKS G8 Bielany, Park Kultury w Powsinie i dzielnicę Ursynów.

Sobotnie zawody cieszyły się dużą frekwencją i dobrą pogodą. Rywalizację w trójboju rozpoczęto na pływalni Aquarelaks na Kabatach, później impreza przeniosła się do Parku Kultury w Powsinie, gdzie rozegrano konkurencję biegową i rowerową.

- To nasza dziesiąta, jubileuszowa edycja. Zawody to bardzo rekreacyjna forma triathlonu. Pływamy w obiekcie zamkniętym, są mniejsze dystanse do przebiegnięcia i przejechania na rowerze. To czysta zabawa i wstęp dla każdego, kto wiąże jakąkolwiek przyszłość z triathlonem - mówi Karolina Bigos z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekraeacji.

W triathlonie wzięli udział zarówno doświadczeni już zawodnicy m.in. z UKS G-8 Bielany, który słynie z mocnej ekipy triathlonowców, jak amatorzy. Dla nich to znakomity sposób na rekreację.

- Startujemy już od pierwszych edycji w Warszawie, a więc od 10 lat. Tak jak nasze dzieci rosną, tak startujemy, udało nam się zachęcić je do tego. To wielki fun - ruszamy się, jest urozmaicenie, kontakt z naturą i sport dla zdrowia! - mówi Piotr Małek.

Zawody w kategorii indywiduwalnej open wygrał jednak zawodowiec - Daniel Juszkowiec, 20-latek z UKS G-8 Bielany, podopieczny trenera Cezarego Figurskiego.

- Bardzo dobrze się dziś startowało. Słabszy moment był na rowerze, przy wyprzedzaniu. Musiałem naciskać, bo wiedziałem, że drugi zawodnik jest blisko. Trzy raz z rzędu, zaczynałem od aquathlonu. Zaczynałem już na Białorusi, trenuję już ponad 10 lat - mówi zwycięzca.

Wśród kobiet zwyciężyła 19-latka Aleksandra Kapłon, a wśród rodzin najlepsi byli Państwo Małkowie, przed Antosikami i Koniorami. W aquathlonie - czyli zawodach dla dzieci (bez jazdy na rowerze) - wygrali 15-latkowie: Eleonora Tyndzik oraz Paweł Uryniuk.

Nagrody i puchary najlepszym wręczała m.in. dyrektor UCSiR Anita Nasierowska, radne Sylwia Krajewska i Teresa Jurczyńska-Owczarek oraz wiceburmistrzowie: Antoni Pomianowski i Rafał Miastowski.

- Widać dużo dobrej zabawy, na szczęście zła pogoda z początku dnia ustąpiła, biegi i jazda na rowerze były udane, podobnie jak cała impreza! - stwierdził zastępca burmistrza.

Po wspólnym zdjęciu przed podium wjechał ogromny tort jubileuszowy, którego ochoczo kosztowali wszyscy uczestnicy X Triathlonu Warszawskiego. Kolejne ściganie na basenie i w terenie już za rok!

GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY:

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Październik 2018 (środa)
4
5
Events of the day 6 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 7 Październik 2018 (niedziela)
8
9
Events of the day 10 Październik 2018 (środa)
Events of the day 11 Październik 2018 (czwartek)
12
Events of the day 13 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 14 Październik 2018 (niedziela)
15
16
Events of the day 17 Październik 2018 (środa)
18
19
Events of the day 20 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 21 Październik 2018 (niedziela)
22
23
Events of the day 24 Październik 2018 (środa)
25
26
Events of the day 27 Październik 2018 (sobota)
Events of the day 28 Październik 2018 (niedziela)
29
30
Events of the day 31 Październik 2018 (środa)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu