Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa dla każdego

X Mistrzostwa Ursynowa o Puchar Burmistrza

08
04
Gry zespołowe

Walka bark w bark o każdy centymetr boiska, bezbramkowe remisy, ewentualne rozstrzygnięcia przewagą nie więcej niż jednej bramki, zaś w fazie pucharowej seryjne karne – nawet w dorosłym futbolu w meczach o najwyższą stawkę rzadko dochodzi do tak zaciętej i pasjonującej rywalizacji. W finale X Mistrzostw Ursynowa rocznika 2005 piłkarze MOSP Białystok pokonali w karnych drużynę Stali Mielec. W meczu o trzecie miejsce MUKP Dąbrowa Górnicza wygrał z Wisłą Płock

W turnieju wzięło udział 12 uzdolnionych drużyn, które na obiekcie przy ul. Koncertowej 4 rywalizowały o jak najlepsze miejsca. W sobotę, 7 kwietnia od godziny 8:00 trwała zażarta rywalizacja w dwóch grupach, po 6 zespołów w każdej. 

Poziom był wysoki i niezwykle wyrównany. Młodzież imponowała zaangażowaniem i szybkością, czarowała techniką, docenić wypada ich umiejętności gry zespołowej. Ale bramek padało nie więcej niż średnio 1-2 na spotkanie. Czyżby zatem w młodszych rocznikach brakowało nam zdolnych strzelców, którzy za kilka – kilkanaście lat wezmą na siebie ciężar strzelania goli dla reprezentacji?

Gospodarze, KS SEMP, na którego obiekcie gościła dziesiąta edycja zawodów znaleźli się w grupie B, którą współtworzyli razem z Resovią, Wisłą Płock, Stalą Mielec, Elaną Toruń oraz Pogonią Siedlce.

Druga drużyna KS SEMP znalazła się z kolei w grupie A – wraz z MUKP Dąbrowa Górnicza, MOSP Białystok, STF Champion Warszawa, Legią Warszawa oraz FFA Warszawa.

Tocząca się rywalizacja wyłoniła szybko drużyny, które miały walczyć o najwyższe cele, a także o miejsca 5-12.

W ostatecznym rozrachunku doszło do paru niespodzianek, między innymi mógł do takowych należeć brak drużyn warszawskich w pierwszej czwórce. Nie udało się zanotować dobrego wyniku Legii, obu ekipom KS SEMP, czy też FFA Warszawa, a także STF Champion, której trenerem jest najbardziej znana postać obecna na tym turnieju – były piłkarz Legii, Marcin Mięciel.

Kolejne rozstrzygnięcia prezentowały się zatem następująco:

12. Pogoń Siedlce
11. KS SEMP II Warszawa
10. FFA Warszawa
9. Elana Toruń
8. Legia Warszawa
7. STF Champion Warszawa
6. KS SEMP I Warszawa
5. Resovia

Później jednak doszło do dwóch ostatecznych starć – Wisły Płock z MUKP Dąbrowa Górnicza, które to wygrała Dąbrowa. W wielkim finale dramaturgii nie było końca – prowadząca przez większą część meczu Stal Mielec dała jednak wyrównać stan rywalizacji MOSP Białystok.

Od samego początku drużyny natarły na siebie z animuszem. Żywiołowe ataki wyprowadzane to z jednej to z drugiej strony rozbijały się jednak o szczelny mur obrony rywala. Dlatego, gdy Stal Mielec objęła prowadzenie po celnym strzale Dawida Zięby, wydawało się, że już nie pozwoli wydrzeć sobie zwycięstwa. Drużyna MOSP Białystok jednak nie odpuszczała do końca, a jej wytrwałość została nagrodzona. Zaledwie dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Konrad Magnuszewski.

 

Remis 1:1 oznaczał rzuty karne, w których lepszy okazał się zespół trenera Norberta Beśki, czyli ekipa z Białegostoku. To ich triumfem zakończył się X Mistrzostwa Ursynowa o Puchar Burmistrza Ursynowa.

Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa po zakończeniu zawodów pogratulował wszystkich zawodnikom i uczestniczył we wręczeniu nagród. Oprócz pucharów i medali drużynowych, nie zabrakło wyróżnień indywidualnych: najlepszym bramkarzem został gracz KS SEMP, Jan Jankiewicz; najlepszym strzelcem turnieju okazał się zdobywca 5 goli, Dawid Zięba ze Stali Mielec; MVP turnieju uznano z kolei Wojciecha Jakubika z Wisły Płocka.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2018

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
Events of the day 6 kwiecień 2018 (piątek)
Events of the day 7 kwiecień 2018 (sobota)
Events of the day 8 kwiecień 2018 (niedziela)
9
Events of the day 10 kwiecień 2018 (wtorek)
11
12
13
Events of the day 14 kwiecień 2018 (sobota)
15
Events of the day 16 kwiecień 2018 (poniedziałek)
Events of the day 17 kwiecień 2018 (wtorek)
18
19
20
Events of the day 21 kwiecień 2018 (sobota)
Events of the day 22 kwiecień 2018 (niedziela)
Events of the day 23 kwiecień 2018 (poniedziałek)
Events of the day 24 kwiecień 2018 (wtorek)
Events of the day 25 kwiecień 2018 (środa)
26
27
28
29
30

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu