Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wyniki siatkówki plażowej

25.07.2017
Gry zespołowe

Świetny wynik Warszawskiego Klubu Kolarskiego osiągnięty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży jest już znany, ale jak wspominaliśmy na początku zeszłego tygodnia, na Ursynowie odbyły się również finały w siatkówce plażowej. 

Przypomnijmy czym jest OOM. To rozgrywane na terenie jednego województwa Mistrzostwa Polski dla 15-16letnich zawodniczek i zawodników w dyscyplinach olimpijskich. Jest to jeden z pierwszych kroków dla młodych sportowców do poważnej kariery. 

Nie jest tak, że obecni mistrzowie na pewno będą w przyszłości naszymi nadziejami olimpijskimi. Świetnym przykładem jest Tomasz Majewski, który wystąpił w OOM dwukrotnie i zajmował za każdym razem dalekie miejsca. Nie przeszkodziło mu to później w sięgnięciu po dwa złota olimpijskie i zostaniu legendą pchnięcia kulą. 

OOM jest jednym z wielu sprawdzianów dla młodych ludzi myślących dopiero o wielkiej karierze. Jednak rozmach przedsięwzięcia, to że wszystko przypomina prawdziwe igrzyska jest świetną inicjatywą mającą pomóc przygotować młodych sportowców do sprawdzianów olimpijskich, które czekają niektórych z nich. 

Ursynów wsparł władze Mazowsza oraz Unię Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza. Nasza Dzielnica wzięła na siebie pomoc w organizacji zawodów w kolarstwie górskim oraz siatkówce plażowej. 

Zawodnicy startujący w zawodach rozgrywanych na obiektach Gimnazjum nr 92 traktują jeszcze plażową odmianę siatkówki jako dyscyplinę uzupełniającą. Zdecydowana większość z nich gra na co dzień w klubach stawiających na tradycyjną, halową siatkówkę. 

Warto jednak przyjrzeć się nazwiskom zawodniczek i zawodników które znajdują się w wynikach załączanych pod artykułem. Kto wie czy nie ma wśród nich przyszłych medalistów najważniejszych światowych imprez. Poziom zawodów wskazuje, że nie jest to wcale takie nieprawdopodobne. 

My zwracamy uwagę na siostry Żmiejwskie, które jeszcze w tym samym tygodniu co rozgrywana była OOM zdobyły srebro MP w w kategorii młodziczek. W Mistrzostwach Polski kadetek, czyli właśnie OOM, dziewczęta wywalczyły siódmą lokatę. 

Najlepszym w olimpiadzie nagrody wręczali Prezes Unii Związków Warszawy i Mazowsza Zbigniew Pecelt oraz Wiceburmistrz Ursynowa Rafał Miastowski. 

Zdjęcia: Firma Let's Go  

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu