Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wybij nudę! Czyli Dni Ursynowa na sportowo

07.06.2019
Pozostałe
Rekreacja

Bitwa na łuki, bubble football, longboard czy gra w tenisa. Na Dniach Ursynowa na wszystkich chętnych czeka bogata w wydarzenia i atrakcje strefa sportowa! Piknik sportowy "Wybij nudę!" startuje w sobotę o 11:00.

Koncerty gwiazd, mnóstwo atrakcji kulturalnych dla dzieci, strefa gastronomiczna... Ale to nie wszystko! Po raz pierwszy na Dniach Ursynowa zorganizowana zostanie strefa aktywności sportowej z nowymi grami z całego świata. Będzie można też zapoznać się z nowym sprzętem sportowym oraz ofertą ursynowskich klubów.

Wśród nowości będzie You.Fo - nowa koncepcja sportu, która polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga to koncentracji, siły, zręczności i współpracy. W strefie sportowej odbędą się również pasjonujące rozgrywki... łucznicze. Archery Tag to rodzaj drużynowego paintballu, ale z użyciem łuków, co z pewnością nadaje rozgrywce jeszcze bardziej emocjonującego przebiegu i więcej adrenaliny.

Kolejną nowością, którą będzie można doświadczyć w sobotę na Dniach Ursynowa będzie Spikeball, czyli gra zespołowa, w której nie potrzeba boisk.

- Przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły - zachęcają organizatorzy.

Na pikniku "Wybij nudę!" poznamy też zabawy podwórkowe z całego świata - Molkky, Bule, Kubb, Giga Jenga, Ladder Golf, Connect four czy Corn hole. Będą też nasze, popularne w latach 80., kapsle.

W sobotę pod Kopą Cwila swoje stoiska wystawią też kluby sportowe i akademie z Ursynowa. Będą się chwalić swoimi osiągnięciami i zachęcać do uprawiania sportu. Akademia "W gruncie ruchu" pokaże nam nowe sposoby na kształtowanie silnego i sprawnego ciała, które sprosta każdej sytuacji. Będą też rzuty freesbee, nauka gry w tenisa oraz bogata strefa Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie będzie można pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego czy poskakać na trampolinach. Nie zabraknie również warsztatów tanecznych, bo przecież taniec to też sport.

Na miłośników deski i hulajnogi też czeka mnóstwo atrakcji. W strefie "Wybij nudę!" utworzony zostanie m.in. mini skatepark do jeżdżenia na longboardach, czyli dyskach z kółkami.

Można wpaść ze swoim sprzętem, ale i na miejscu do dyspozycji będą longboardy. Instruktor pokaże co można wyczyniać na dyskach z kółkami. Będą animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - zapowiadają organizatorzy. Szczególne wrażenie z pewnością zrobią pokazy akrobacji na trickboardach czyli desce na specjalnym wałku.

Piknik "Wybij nudę!" przy Kopie Cwila już w najbliższą sobotę, podczas Dni Ursynowa, od godz. 11:00 do 18:00.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu