Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wybij nudę! Czyli Dni Ursynowa na sportowo

07.06.2019
Pozostałe
Rekreacja

Bitwa na łuki, bubble football, longboard czy gra w tenisa. Na Dniach Ursynowa na wszystkich chętnych czeka bogata w wydarzenia i atrakcje strefa sportowa! Piknik sportowy "Wybij nudę!" startuje w sobotę o 11:00.

Koncerty gwiazd, mnóstwo atrakcji kulturalnych dla dzieci, strefa gastronomiczna... Ale to nie wszystko! Po raz pierwszy na Dniach Ursynowa zorganizowana zostanie strefa aktywności sportowej z nowymi grami z całego świata. Będzie można też zapoznać się z nowym sprzętem sportowym oraz ofertą ursynowskich klubów.

Wśród nowości będzie You.Fo - nowa koncepcja sportu, która polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga to koncentracji, siły, zręczności i współpracy. W strefie sportowej odbędą się również pasjonujące rozgrywki... łucznicze. Archery Tag to rodzaj drużynowego paintballu, ale z użyciem łuków, co z pewnością nadaje rozgrywce jeszcze bardziej emocjonującego przebiegu i więcej adrenaliny.

Kolejną nowością, którą będzie można doświadczyć w sobotę na Dniach Ursynowa będzie Spikeball, czyli gra zespołowa, w której nie potrzeba boisk.

- Przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły - zachęcają organizatorzy.

Na pikniku "Wybij nudę!" poznamy też zabawy podwórkowe z całego świata - Molkky, Bule, Kubb, Giga Jenga, Ladder Golf, Connect four czy Corn hole. Będą też nasze, popularne w latach 80., kapsle.

W sobotę pod Kopą Cwila swoje stoiska wystawią też kluby sportowe i akademie z Ursynowa. Będą się chwalić swoimi osiągnięciami i zachęcać do uprawiania sportu. Akademia "W gruncie ruchu" pokaże nam nowe sposoby na kształtowanie silnego i sprawnego ciała, które sprosta każdej sytuacji. Będą też rzuty freesbee, nauka gry w tenisa oraz bogata strefa Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie będzie można pograć w piłkarzyki, tenisa stołowego czy poskakać na trampolinach. Nie zabraknie również warsztatów tanecznych, bo przecież taniec to też sport.

Na miłośników deski i hulajnogi też czeka mnóstwo atrakcji. W strefie "Wybij nudę!" utworzony zostanie m.in. mini skatepark do jeżdżenia na longboardach, czyli dyskach z kółkami.

Można wpaść ze swoim sprzętem, ale i na miejscu do dyspozycji będą longboardy. Instruktor pokaże co można wyczyniać na dyskach z kółkami. Będą animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - zapowiadają organizatorzy. Szczególne wrażenie z pewnością zrobią pokazy akrobacji na trickboardach czyli desce na specjalnym wałku.

Piknik "Wybij nudę!" przy Kopie Cwila już w najbliższą sobotę, podczas Dni Ursynowa, od godz. 11:00 do 18:00.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu