Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Women's Run, czyli kobiece bieganie na Ursynowie

20.09.2019
Bieganie

Trwa dziesiąta edycja Women's Run. To ciekawa opcja aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale tylko dla pań. Bezpłatne zajęcia trwają do 26 października i prowadzą je profesjonalni instruktorzy.

Women's Run to cykl, który odbywa się od wielu lat. Jedną z dzielnic, która wspiera i uczestniczy w programie jest właśnie Ursynów. Zajęcia odbywają się w kilkunastoosobowych grupach, w których instruktorzy prowadzą treningi biegowe.

- Jeśli chodzi o Ursynów, to najczęściej są to grupy 10-osobowe. Nie ma reguły dotyczącej minimalnego lub maksymalnego wieku uczestniczek przedział wiekowy jest bardzo rozmaity. Ja sama staram sie dostosować intensywność treningu do każdej uczestniczki, więc nie ma obaw, że ktoś się tutaj – mówiąc kolokwialnie – „zajedzie" lub „zanudzi". Choć program jest skierowany do początkujących, również doświadczone biegaczki znajdą tutaj go dla siebie – mówi Justyna Dworecka, trenerka i instruktorka, która prowadzi zajęcia na Ursynowie już czwarty rok.

Sobotnie bieganie rozpoczyna się zawsze o godz. 10:00. Miejsce zbiórki jest stałe - plac przed Areną Ursynów przy ul. Pileckiego 122. Również trasa jest najbardziej optymalna z możliwych.

– Jeśli już wybieramy miejsce, w którym biegamy, to oczywiście w przypadku Ursynowa jest to pobliski Las Kabacki, miejsce uczęszczane przed pasjonatów, ale także amatorów biegania. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką. Następnie biegniemy, wykonujemy też po drodze różne ćwiczenia i kończymy rozciąganiem – tłumaczy Dworecka.

Cykl biegów Women's Run w tym roku rozpoczął się 11 maja, a potrwa do 26 października. Przed nami więc jeszcze 6 spotkań. Przed udziałem w sobotnich zajęciach na Ursynowie konieczna jest rejestracja na stronie www.womensrun.pl. Tylko zarejestrowane uczestniczki mogą brać udział w zajęciach.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu