Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

"Witamy na Ursynowie"

11.07.2017
Pozostałe

Dzisiaj w ursynowskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w najbliższy weekend na naszej Kazurówce.

Naprzeciw dziennikarzy usiedli: Maja Włoszczowkska - dwukrotna srebrna medalistka olimpijska, Dariusz Banaszek – Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Dorota Ognicha – Zastępca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy, Rafał Miastowski – Wiceburmistrz Ursynowa, Zenon Dagiel – Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ursynów, Grzegorz Wajs - Dyrektorem Poland Bike Marathon, Błażej Maresz – Prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego oraz Piotr Krajewski z BikePark Kazoora.

- Witamy na Ursynowie i cieszymy się, że nasza dzielnica będzie gościć tak ważną imprezę. To dla nas wyróżnienie – w imieniu Zarządu Ursynowa przywitał wszystkich Wiceburmistrz Miastowski.

- Cieszę się, że pokazuje, że takie przedsięwzięcie jak mistrzostwa krajowe w kolarstwie górskim można rozegrać na nizinnym Mazowszu – z zadowoleniem stwierdził Prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Rzeczywiście dla, nie czarujmy się, dość egzotycznej dla Polaków dyscypliny, możliwość rozegrania zawodów tak wysokiej rangi w stolicy w centrum kraju, to stworzenie niespotykanej do tej pory możliwości promocyjnej.

Wszystko jednak musi się odbyć bez uszczerbku dla sportowej strony mistrzostw. Wczoraj informowaliśmy o tym, że trasa zapowiada się na wyjątkowo wymagającą. Uczestnicy konferencji potwierdzali, że Kazurówka jest gotowa.

- Jestem byłym kolarzem szosowym i przejechałem się po trasie – opowiadał Dyrektor Wajs – ale tylko po tej po której będą się ścigać amatorzy i młodsze kategorie. Nie miałem odwagi jechać na odcinki zarezerowowane dla Elity (najstarsza kategoria wyczynowa – przy red.).

- Włożyliśmy sporo pracy w to, żeby trasa była ciekawa i wymagająca. – skromnie stwierdził członek BikePark Kazoora, która odpowiada za prace na Kazurówce. – Czy nam się udało przekonamy się już niebawem.

Przypominamy, że impreza rozpoznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Ostatniego dnia na trasie pojawią się najlepsi w tym Maja Włoszczowska.

Zapraszamy na Kazurówkę. Obserwowanie zawodników będzie ułatwione, bo pod górką rozstawiony zostanie telebim na którym będzie można śledzić śmiałków zmagających się z naszą Kazurówką.

Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2017!

Zdjęcia: Facebook

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu