Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Weź udział w 13. Onkobiegu Razem po zdrowie!

29.06.2020
Bieganie
Rekreacja

Spędź aktywnie czas i wesprzyj pacjentów onkologicznych.  Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w najstarszym w Polsce biegu charytatywnym mającym na celu wsparcie pacjentów onkologicznych  i profilaktykę zdrowotną. Onkobieg odbędzie się 13 września 2020 roku, ale zapisy już ruszyły i potrwają  do 20 lipca. Zapraszamy do rejestracji na stronie www.onkobieg.pl. Zasady biegu zostały zmienione z uwagi na pandemię COVID-19.

 - Od 13 lat organizujemy Onkobieg, który jest finałem całorocznych działań Stowarzyszenia, a także naszym wielkim świętem. Misją corocznego wydarzenia jest wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej. Pokazanie im, że nie jest nam obojętny ich los i choć w tak symboliczny sposób, jakim jest wysiłek fizyczny, łączymy się z nimi. Zależy nam również, aby świadomość obywateli w obszarze profilaktyki chorób nowotworowych była znacznie większa, a także ich zaangażowanie w działalność na rzecz osób chorych – wyjaśnia Kamil Dolecki, organizator i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Sarcoma. 

13 edycja będzie wyjątkowa! Z uwagi na obecnie panującą sytuację w kraju związaną z pandemią koronawirusa, zmieniona została dotychczasowa formuła Onkobiegu. W tej edycji – 13 września 2020 r., pobiec będzie mógł każdy z dowolnego miejsca w Polsce po wcześniejszej rejestracji na portalu onkobieg.pl. To uczestnicy zdecydują, o której dokładnie wystartują tego dnia, ważne aby zadeklarowaną ilość kilometrów podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 13:00. Organizatorzy zapowiadają także transmisję on-line ze studia z Warszawy, w którym prowadzone będą rozmowy ze specjalistami i pacjentami tak, aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej oraz edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Będzie również grupa reprezentująca bieg przy Instytucie Onkologii składająca się z ok. 50-ciu uczestników, którzy w ciągu godziny wspólnie pokonają trasę wyznaczoną na terenie Instytutu, realizując tyle okrążeń, ile są w stanie.

Jest to wspaniała forma spędzenia aktywnie wolnego czasu, pomagając przy tym osobom chorującym onkologicznie. Z uwagi na fakt, że udział  w wydarzeniu może wziąć każdy, razem z rodzinami i przyjaciółmi, takie spędzenie niedzielnego przedpołudnia prowadzi do wspólnej integracji ludzi. To także dobra pora do szerzenia edukacji o zachorowaniach na choroby przewlekłe również wśród tych najmłodszych uczestników, promocji aktywności fizycznej, ale przede wszystkim, dzięki tej inicjatywie Stowarzyszenie może prowadzić swoją działalność edukacyjną i ofiarować pomoc finansową przeznaczoną na cele rehabilitacyjne, leki, protezy czy dojazdy do referencyjnych Klinik.

Rejestracja uczestników rozpoczyna się 29.06.2020 r. i potrwa do 20.07.2020 r. Przebiega wyłącznie drogą Internetową na stronie www.onkobieg.pl

Jako że 13 Onkobieg odbędzie się w nowej formule, a uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział z dowolnego miejsca na ziemi, organizatorzy przygotowali akcję #Onkobieg, czyli w godzinach 7.00 – 13.00 podziel się zdjęciem  z oznaczeniem #Onkobieg z godzinnej aktywności. Te zdjęcia to wyraz połączonej siły we wspólnej idei pomocy pacjentom, które będziemy wyświetlać na naszych kanałach!

Jeśli masz dobrą formę – możesz biec, jeśli mniejszą – krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz ,,nordic walking’’? – spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami są też osoby  z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku inwalidzkim, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – Razem po zdrowie!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu