Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wakacje z kajakami. Czas na ostatni spływ!

20.08.2019
Pozostałe
Rekreacja

Kto by pomyślał, że na Ursynowie pozbawionym dostępu do rzeki kwitnie... Ursynowska Akademia Kajakowa! W niedzielę ostatni spływ organizowany przez dzielnicę i fundację Ave. Miłośnicy kajaków pojadą nad rzekę Orzyc.

Tego lata odbyły się już trzy spływy w ramach projektu Ursynowska Akademia Kajakowa. W czerwcu ursynowianie mieli możliwość wyjazdu w okolice Pułtuska nad rzekę Narew. W lipcu miały miejsce dwa spływy – jeden rzeką Bzurą, w okolicach Sochaczewa, a drugi – dolnym odcinkiem rzeki Wkry. Podczas każdego wyjazdu początkujący uczestnicy nauczyli się wiosłowania i prowadzenia kajaka. Pokonywali trasy o długości od 13 do 18 kilometrów. Dla doświadczonych kajakarzy była to z kolei okazja do szlifowania swoich umiejętności. 

- Dotychczasowe trzy wyjazdy możemy określić w jeden sposób – duży sukces. Zainteresowanie spływami kajakowymi jest gigantyczne – na każde wydarzenie mamy wytyczony limit uczestników, który wynosi około 40 osób. A tymczasem ostatnio, już po jednym dniu mieliśmy pełną listę! Zgłaszają się wszyscy – młodzi, dorośli, seniorzy – mówi Bartłomiej Włodkowski z fundacji AVE, która przy wsparciu urzędu dzielnicy organizuje spływy.

– Wiele osób podkreślało, że wszystko jest dobrze zorganizowane. Ich opinie są naprawdę sympatyczne, spływa do nas wiele pochwał. Uczestnicy mogą dzięki nam przeżyć swoją lub którąś z kolei pierwszą przygodę kajakarską – dodaje Włodkowski.

Przed nami jeszcze tylko jedna, ostatnia część tegorocznej Ursynowskiej Akademii Kajakowej – spływ rzeką Orzyc, dopływem Narwi. - Jest to trasa dosyć zróżnicowana, wytyczona na małej rzece. W trakcie spływu uczestnicy popłyną przez bardzo głęboki jar, na którym są powalone drzewa, po drodze napotkamy też jazy, zapory i rozmaite bystrza. Na pewno nie będzie nudno, trasa jest zróżnicowana i na pewno przypadnie do gustu mieszkańcom Ursynowa – mówi przedstawiciel organizatora.

Wyjazd na spływ na rzece Orzyc już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 9:00. Zbiórka nastąpi przed budynkiem ursynowskiego ratusza. Organizatorzy zapewniają transport busami na miejsce spływu, a także powrót. Koszt udziału to 25-30 zł dla osób dorosłych, 15 zł – dla dzieci i młodzieży do lat 18. Obecnie lista na spływ została zapełniona, ale można się zapisywać na listę rezerwową pod adresem: avetki@wp.pl.

- Oprócz spływu, szykujemy też elementy integracyjne. Nie dość, że ponownie przeprowadzimy lekcje instruktażowe dla początkujących, to w dodatku po raz kolejny zorganizujemy coś w rodzaju wyścigów dla osób chętnych. Tutaj doświadczeni kajakarze będą mogli wykazać się na trasie spływu. Planujemy również ognisko, także radzimy uczestnikom wyposażyć się w prowiant. Na pewno gwarantujemy miło spędzony czas, jak zwykle zresztą podczas tego typu wydarzeń – zapewnia Bartłomiej Włodkowski.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu