Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Wakacje z kajakami. Czas na ostatni spływ!

20.08.2019
Pozostałe
Rekreacja

Kto by pomyślał, że na Ursynowie pozbawionym dostępu do rzeki kwitnie... Ursynowska Akademia Kajakowa! W niedzielę ostatni spływ organizowany przez dzielnicę i fundację Ave. Miłośnicy kajaków pojadą nad rzekę Orzyc.

Tego lata odbyły się już trzy spływy w ramach projektu Ursynowska Akademia Kajakowa. W czerwcu ursynowianie mieli możliwość wyjazdu w okolice Pułtuska nad rzekę Narew. W lipcu miały miejsce dwa spływy – jeden rzeką Bzurą, w okolicach Sochaczewa, a drugi – dolnym odcinkiem rzeki Wkry. Podczas każdego wyjazdu początkujący uczestnicy nauczyli się wiosłowania i prowadzenia kajaka. Pokonywali trasy o długości od 13 do 18 kilometrów. Dla doświadczonych kajakarzy była to z kolei okazja do szlifowania swoich umiejętności. 

- Dotychczasowe trzy wyjazdy możemy określić w jeden sposób – duży sukces. Zainteresowanie spływami kajakowymi jest gigantyczne – na każde wydarzenie mamy wytyczony limit uczestników, który wynosi około 40 osób. A tymczasem ostatnio, już po jednym dniu mieliśmy pełną listę! Zgłaszają się wszyscy – młodzi, dorośli, seniorzy – mówi Bartłomiej Włodkowski z fundacji AVE, która przy wsparciu urzędu dzielnicy organizuje spływy.

– Wiele osób podkreślało, że wszystko jest dobrze zorganizowane. Ich opinie są naprawdę sympatyczne, spływa do nas wiele pochwał. Uczestnicy mogą dzięki nam przeżyć swoją lub którąś z kolei pierwszą przygodę kajakarską – dodaje Włodkowski.

Przed nami jeszcze tylko jedna, ostatnia część tegorocznej Ursynowskiej Akademii Kajakowej – spływ rzeką Orzyc, dopływem Narwi. - Jest to trasa dosyć zróżnicowana, wytyczona na małej rzece. W trakcie spływu uczestnicy popłyną przez bardzo głęboki jar, na którym są powalone drzewa, po drodze napotkamy też jazy, zapory i rozmaite bystrza. Na pewno nie będzie nudno, trasa jest zróżnicowana i na pewno przypadnie do gustu mieszkańcom Ursynowa – mówi przedstawiciel organizatora.

Wyjazd na spływ na rzece Orzyc już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 9:00. Zbiórka nastąpi przed budynkiem ursynowskiego ratusza. Organizatorzy zapewniają transport busami na miejsce spływu, a także powrót. Koszt udziału to 25-30 zł dla osób dorosłych, 15 zł – dla dzieci i młodzieży do lat 18. Obecnie lista na spływ została zapełniona, ale można się zapisywać na listę rezerwową pod adresem: avetki@wp.pl.

- Oprócz spływu, szykujemy też elementy integracyjne. Nie dość, że ponownie przeprowadzimy lekcje instruktażowe dla początkujących, to w dodatku po raz kolejny zorganizujemy coś w rodzaju wyścigów dla osób chętnych. Tutaj doświadczeni kajakarze będą mogli wykazać się na trasie spływu. Planujemy również ognisko, także radzimy uczestnikom wyposażyć się w prowiant. Na pewno gwarantujemy miło spędzony czas, jak zwykle zresztą podczas tego typu wydarzeń – zapewnia Bartłomiej Włodkowski.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu