Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

W zdrowym ciele, zdrowy duch! Fit 45+ na Ursynowie

12.12.2018
Pozostałe
Rekreacja

Endorfiny latają w powietrzu, a poprawa kondycji i lepsze samopoczucie uczestniczki dostają gratis! Zakończyła się koleja edycja popularnego programu Fit 45+ na Ursynowie. W tym roku w fundowanych przez dzielnicę zajęciach fitnessowych wzięło udział blisko 300 pań.

Gdy w lutym ruszały zapisy, telefony organizatorów nie milkły. Zainteresowanie jest bardzo duże. I nic dziwnego. Ursynowianki dbają o siebie, chcą być zdrowe i sprawne, mimo upływających lat. W tegorocznej edycji programu wzięło udział blisko 300 pań w wieku 45-65 lat. Zajęcia odbywały się raz lub dwa razy w tygodniu w sześciu ursynowskich szkołach i domu kultury przy Kajakowej.

Podsumowanie programu Fit 45+ odbyło się w ostatnią sobotę w hali sportowej przy ul. Dereniowej. Był święty Mikołaj, były - a jakże - wspólne intensywne zajęcia.

Jak podkreślają uczestniczki programu, dziś - w porównaniu do lutego - są zupełnie innymi kobietami. Pełne energii, ćwiczące świadomie i odpowiedzialnie. Kiedyś nie chciało im się wyjść na zajęcia, dziś nie chce im się wracać po nich do domu.

- Jestem 49-latką. Czeka mnie poważna operacja kręgosłupa. Te zajęcia dały mi kondycję, schudłam, uwierzyłam siebie, mam energię i siłę - mówi pani Agnieszka, która w programie Fit 45+ bierze udział już drugi raz.

Zajęcia prowadzą wykwalifikowane instruktorki, które interesują się przypadłościami uczestniczek, dobierają zestawy odpowiednich ćwiczeń. Grupy integrują się, zawierane są przyjaźnie, organizowane wspólne spacery w weekend. Jednym słowem społeczność Fit 45+ żyje!

- Chodzi o to, by mieszkańcy Ursynowa - od najmłodszych po troszeczkę starszych - mogli sprawnie funkcjonować. Jak widać, są bardzo zadowolone. A dla dojrzałych pań to niezwykle ważne, by się trochę poruszać - mówi Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji w ursynowskim urzędzie dzielnicy.

Choć tegoroczna edycja programu już się zakończyła, to dzielnica zapowiada, że na pewno odbędzie kolejna. Zapisy ruszą prawdopodobnie w lutym, o czym z pewnością poinformujemy.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu