Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

W butach lub boso. Za nami kolejna edycja wyjątkowego biegu!

07.09.2019
Bieganie

Już po raz ósmy na warszawskim torze Służewiec odbył się bieg inny niż wszystkie. Biegacze mieli do pokonania pięciokilometrową trasę po trawie. Organizatorzy zastrzegają, że jest to jedyna taka impreza w całej Polsce.

VIII edycja Wielkiej Ursynowskiej przebiegła pod znakiem wsparcia działań Fundacji Hospicjum Onkologicznego im. Św. Krzysztofa. Blisko 500 dorosłych oraz 250 dzieci wzięło udział w kilku konkurencjach biegowych. Główną z nich był bieg na dystansie 5 kilometrów. Na dzieci czekały krótsze trasy, w zależności od kategorii wiekowej. Najlepszym zawodnikiem w rywalizacji OPEN okazał się Piotr Tokarski, dla którego tegoroczna odsłona imprezy była kolejną z rzędu.

- Startuję tu od pierwszej edycji. W tym roku przyjechałem jako obrońca tytułu – wyznaje 24-letni triumfator.

Biegacze zgodnie przyznawali, że wyniki osiągane na tak specyficznej nawierzchni bywają dalekie od rekordów życiowych. Jednak nie to było najważniejsze. Wysoka frekwencja została osiągnięta dzięki atmosferze jaka towarzyszy imprezie.

- Warto wracać w tak urocze miejsce jak Tor Wyścigów konnych Służewiec. Jest to mój piąty bieg i muszę przyznać, że do udziału przekonuje mnie klimat imprezy – mówi Rafał Miastowski, burmistrz dzielnicy Mokotów, były wiceburmistrz Ursynowa.

- Na boso biega się zupełnie inaczej. Jest zdecydowanie trudniej, dlatego tym bardziej cieszę się ze złamanych 30 minut – powiedział Piotr Zalewski, obecny wiceburmistrz Ursynowa, który w sportowej rywalizacji okazał się szybszy od Miastowskiego.

Nagrody zostały wręczone w aż 18 kategoriach wiekowych i dwóch OPEN. Pierwsze trzy osoby z każdej kategorii otrzymały statuetki, zaś wszyscy, którzy ukończyli bieg nagrodzeni zostali medalami. Najmłodszymi uczestnikami zmagań na najdłuższym dystansie byli dwunastolatkowie, zaś najstarszym zawodnikiem był 77-letni Eugeniusz Moszkowicz. 

- Bieganie po trawie jest nietypowe. Człowiek czuje się jakby był bliżej przyrody – opisuje pan Eugeniusz.

Wśród uczestników nie zabrakło wyjątkowych postaci ursynowskiej społeczności biegowej. Jednym z nich jest Luis Fre, którego znak rozpoznawczy stanowi flaga Wenezueli. 

- Flaga towarzyszy mi podczas całego biegu. Trzeba nauczyć się z nią biegać, gdyż nie jest to łatwe. Cel jest jednak szczytny, bo w ten sposób chciałbym zwrócić uwagę na trudną sytuację mojego kraju – wyjaśnia Luis.

Wielka Ursynowska jest przyjazna kierowcom. Jedną z zalet imprezy to fakt, że do jej organizacji nie potrzebne jest wyłączenie ruchu drogowego. Starannie pielęgnowana trawa nie naraża z kolei na urazy. - Trawa na torze jest jak dywanik. Nie można wyobrazić sobie lepszego miejsca do przeprowadzenia takich zawodów – podkreślał Jerzy Solik, spiker imprezy.

Wyniki biegu na 5 km - kliknij

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu