Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Utrzymać trzecie miejsce w tabeli - Metro jedzie po punkty do Augustowa

19.01.2019
Gry zespołowe

KS Metro Warszawa czeka kolejny cel na drodze do mistrzostwa w rozgrywkach drugiej ligi mężczyzn. Dziś na wyjeździe zmierzy się z UKS Centrum Augustów. Podopieczni Wojciecha Szczuckiego nie mają innego wyjścia, jak tylko wrócić do Stolicy z kompletem punktów. 

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się wynikiem 3:0 dla KS Metro Warszawa, bardzo dobrze w tamtym spotkaniu zaprezentował się były zawodnik augustowskiej ekipy, a obecnie siatkarz Metra – Marcin Mołs. Dziś również chce on wraz z kolegami cieszyć się ze zwycięstwa. 

Jeśli zawodnikom z Warszawy uda się zdobyć w tym spotkaniu choćby punkt, to będą już pewni, że w tej kolejce utrzymają trzecie miejsce w tabeli grupy drugiej.  Depczący im po piętach AZS UWM Olsztyn w tej kolejce pauzuje, więc nie poprawi dorobku 24. punktów, jakie w tym momencie ma na koncie.

KS Metro Warszawa w ostatniej kolejce spotkań, podejmowało na własnej hali lidera tabeli – BAS Białystok. Mimo wyrównanej i zaciętej walki, musieli uznać wyższość gości w tym spotkaniu. UKS Centrum Augustów, który w tym momencie, z 13. Punktami zajmuje miejsce siódme w tabeli, przegrał w ubiegłym tygodniu z MOS Wola Warszawa 3:0 i dziś również chce zamazać złe wspomnienia.  

- Zdajemy sobie sprawę, że dzisiejsze spotkanie będzie bardzo trudne. Augustów to ciężki teren i gra tu się specyficznie. Mam jednak nadzieję, że mojej drużynie kolejny raz uda się wyjść zwycięsko ze starcia tych dwóch ekip i będziemy z radością i trzema punktami wracać do Warszawy. Dla mnie to też fajna sentymentalna podróż, bo spędziłem w Augustowie bardzo fajny czas. Dobrze będzie choć na chwilę wrócić na „stare śmieci”, jednak obiecuję, że nie pozwolę z tego względu na żadną taryfę ulgową. Nasz cel jest jasny: jedziemy po komplet punktów i innego scenariusza nie biorę pod uwagę – mówi Marcin Mołs, przyjmujący KS Metro Warszawa. 

Spotkanie w Augustowie odbędzie się już dzisiaj 19 stycznia (sobota) o godz. 17:00. W związku z żałobą narodową w całej Polsce, mecz zostanie poprzedzony minutą ciszy upamiętniającą tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Nie będzie mu też towarzyszyła oprawa muzyczna i artystyczna.

zdjęcie tytułowe: Anna Klepaczko, Lumika, KS Metro Warszawa

Archiwum aktualności

Kalendarz

Grudzień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Grudzień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Grudzień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Grudzień 2019 (niedziela)
9
10
Events of the day 11 Grudzień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Grudzień 2019 (niedziela)
16
17
18
19
20
Events of the day 21 Grudzień 2019 (sobota)
22
23
24
25
26
27
Events of the day 28 Grudzień 2019 (sobota)
29
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu