Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynowski Nordic Walking także w wakacje!

02.07.2019
Bieganie
Rekreacja

Nordic walking na Ursynowie ma swoje grono pasjonatów i widać to za każdym razem, gdy tylko udamy się w okolice Lasu Kabackiego. Prowadzone przez dzielnicę darmowe treningi pod hasłem „Ursynowski Nordic Walking” cieszą się ogromną popularnością. 

Zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu – w środy, soboty oraz niedziele. W okresie wakacyjnym następują jednak zmiany – są one związane z odwołaniem niektórych zajęć (choćby grupy początkującej oraz szybkiej). Niektóre zajęcia są z kolei przenoszone przeniesieniem z niedzieli na sobotę.

Grupy liczące ok. 20 osób zbierają się przy Tesco niedaleko stacji Metra Kabaty i stamtąd maszerują z kijkami pod Las Kabacki. Zajęcia z reguły trwają od 1 h do 1,5 godziny. W zależności od grupy zmienia się podejście do treningu – grupa prozdrowotna nastawiona jest na wolniejsze tempo marszu z kijkami, w programie pojawiają się też ćwiczenia usprawniające kręgosłup. Grupa początkująca uczy się techniki. Grupa szybka jest z kolei najbardziej dynamiczna – jak sama nazwa wskazuje, tempo marszu jest podczas zajęć największe.

- Na zajęcia grupy zdrowotnej ludzie przychodzą w celu zwiększenia swojej aktywności ruchowej. Ten marsz sprawia, że czują się po prostu lepiej - mówi Marta Radomska, instruktorka grupy prozdrowotnej. – W przypadku grupy początkującej i sportowej szlifujemy zupełnie różne rzeczy. Grupa sportowa w okresie poza wakacjami przygotowuje się też podczas zajęć do zawodów, które odbywają się praktycznie co tydzień – dodaje.

Skąd tak wielkie zainteresowanie nordic walkingiem? - Przyjeżdżam na te zajęcia ze Śródmieścia, jestem już tutaj dwunasty raz – mówi Marek Wesołowski, jeden z uczestników zajęć. – Spodobały mi się te zajęcia, do tej pory nie wiedziałem, że istnieje taka forma ruchu. Otrzymałem zalecenie od lekarza, poniekąd pomaga mi to w moich problemach z nadciśnieniem tętniczym. Ale moja obecność tutaj wynika też po prostu z tego, że chciałem więcej się ruszać. Poza tym, muszę pochwalić atmosferę podczas zajęć, która jest naprawdę fenomenalna!

Zajęcia w Lesie Kabackim odbywają się w każdym tygodniu, także w wakacje. Na chętnych, nieposiadających sprzętu, czeka na miejscu wsparcie ze strony organizatorów – przygotowywanych jest zawsze 20 wolnych par kijów, z których można skorzystać w trakcie treningu. Instruktorzy służą pomocą i zachęcają do tego, by jak najwięcej osób przekonało się, jak miłą formą ruchu jest właśnie nordic walking.

- Przychodzą do nas zajęcia 25-latkowie, ale też 80-latkowie. Starsze wybierają tę formę ruchu, ponieważ nie obciążają podczas marszu swoich stawów. Młode osoby z kolei są zachęcane przez fizjoterapeutów, albo są ciekawe nowego sportu. To sprawia, że wciąż przybywa sympatyków, z czego możemy jedynie zadowoleni – podsumowuje Marta Radomska.

Więcej informacji o programie "Ursynowski Nordic Walking" na stronie dedykowanej zajęciom - kliknik tutaj.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu