Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynowski Nordic Walking także w wakacje!

02.07.2019
Bieganie
Rekreacja

Nordic walking na Ursynowie ma swoje grono pasjonatów i widać to za każdym razem, gdy tylko udamy się w okolice Lasu Kabackiego. Prowadzone przez dzielnicę darmowe treningi pod hasłem „Ursynowski Nordic Walking” cieszą się ogromną popularnością. 

Zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu – w środy, soboty oraz niedziele. W okresie wakacyjnym następują jednak zmiany – są one związane z odwołaniem niektórych zajęć (choćby grupy początkującej oraz szybkiej). Niektóre zajęcia są z kolei przenoszone przeniesieniem z niedzieli na sobotę.

Grupy liczące ok. 20 osób zbierają się przy Tesco niedaleko stacji Metra Kabaty i stamtąd maszerują z kijkami pod Las Kabacki. Zajęcia z reguły trwają od 1 h do 1,5 godziny. W zależności od grupy zmienia się podejście do treningu – grupa prozdrowotna nastawiona jest na wolniejsze tempo marszu z kijkami, w programie pojawiają się też ćwiczenia usprawniające kręgosłup. Grupa początkująca uczy się techniki. Grupa szybka jest z kolei najbardziej dynamiczna – jak sama nazwa wskazuje, tempo marszu jest podczas zajęć największe.

- Na zajęcia grupy zdrowotnej ludzie przychodzą w celu zwiększenia swojej aktywności ruchowej. Ten marsz sprawia, że czują się po prostu lepiej - mówi Marta Radomska, instruktorka grupy prozdrowotnej. – W przypadku grupy początkującej i sportowej szlifujemy zupełnie różne rzeczy. Grupa sportowa w okresie poza wakacjami przygotowuje się też podczas zajęć do zawodów, które odbywają się praktycznie co tydzień – dodaje.

Skąd tak wielkie zainteresowanie nordic walkingiem? - Przyjeżdżam na te zajęcia ze Śródmieścia, jestem już tutaj dwunasty raz – mówi Marek Wesołowski, jeden z uczestników zajęć. – Spodobały mi się te zajęcia, do tej pory nie wiedziałem, że istnieje taka forma ruchu. Otrzymałem zalecenie od lekarza, poniekąd pomaga mi to w moich problemach z nadciśnieniem tętniczym. Ale moja obecność tutaj wynika też po prostu z tego, że chciałem więcej się ruszać. Poza tym, muszę pochwalić atmosferę podczas zajęć, która jest naprawdę fenomenalna!

Zajęcia w Lesie Kabackim odbywają się w każdym tygodniu, także w wakacje. Na chętnych, nieposiadających sprzętu, czeka na miejscu wsparcie ze strony organizatorów – przygotowywanych jest zawsze 20 wolnych par kijów, z których można skorzystać w trakcie treningu. Instruktorzy służą pomocą i zachęcają do tego, by jak najwięcej osób przekonało się, jak miłą formą ruchu jest właśnie nordic walking.

- Przychodzą do nas zajęcia 25-latkowie, ale też 80-latkowie. Starsze wybierają tę formę ruchu, ponieważ nie obciążają podczas marszu swoich stawów. Młode osoby z kolei są zachęcane przez fizjoterapeutów, albo są ciekawe nowego sportu. To sprawia, że wciąż przybywa sympatyków, z czego możemy jedynie zadowoleni – podsumowuje Marta Radomska.

Więcej informacji o programie "Ursynowski Nordic Walking" na stronie dedykowanej zajęciom - kliknik tutaj.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu