Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Ursynowscy ministranci potrafią kopać piłkę! 5 miejsce w kraju

08.05.2019
Gry zespołowe

Lektorzy młodsi z parafii św. Tomasza Apostoła w Warszawie zajęli 5 miejsce w Polsce na XIV Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej Ołtarza w piłce halowej. Jeden z zawodników ursynowskiej drużyny został królem strzelców.

O puchar "Króluj nam Chryste" walczyli uczniowie podstawówek, szkół średnich i studenci z całego kraju w trzech kategoriach: ministranci, lektorzy starsi oraz lektorzy młodsi. I to właśnie oni odnieśli największy sukces z drużyn reprezentujacych Archidiecezję warszawską. Oprócz nich wystąpili jeszcze zawodnicy z parafii św. Józefa Oblubieńca w Pruszkowie. Rozgrywki odbyły się 1 i 2 maja w Skierniewicach oraz Sochaczewie.

Zawodnicy, którzy mają od 13 do 16 lat tworzą drużynę od 2015 roku. Chłopcy są ze szkół podstawowych nr 323, 310, 318, Przymierza Rodzin, liceum przy ul. Szolc-Rogozińskiego i innych placówek z Warszawy. Na drodze do awansu stanęli im lektorzy z parafii św. Jadwigi z Janowa lubelskiego. W 1/4 mistrzostw przegrali z nimi 4:2.

- Mecz rozpoczął się dla nas jak marzenie. 1:0 awans jest już blisko, ale po kilku minutach czar prysł. Przeciwnik strzela na 1:1, a po przerwie na 1:2. Minutę po tym mamy aut, podanie przed pole karne i jest 2:2. Do końca zostały 2 minuty i niestety kolejny gol dla przeciwnika i mamy 2:3. Ruszyliśmy do ataku ale strata piłki i niestety 2:4. Mecz z tych z nieba do piekła, ale co najważniejsze przeciwnik był naszym dobrym znajomym od 2016 roku i po meczu każdy sobie dziękował - relacjonuje spotkanie Michał Szostak, współorganizator rozgrywek.

Patryk Wielgosz, napastnik z parafii św. Tomasza Apostoła został królem strzelców.  W 7 meczach zdobył rekordowe 26 bramek.

Tegoroczne eliminacje do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej Ołtarza w piłce halowej, które odbyły się na początku marca w Arenie Ursynów pokazały jak wielkie jest zainteresowanie tymi rozgrywakami. Wzięło w nich udział dwa razy więcej uczestników niż w 2018 roku, dlatego organizatorzy rozważają utworzenie w archidiecezji warszawskiej ministranckiej ligi piłkarskiej na wzór tej, która  od wielu lat działa w diecezji warszawsko-praskiej.