Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ursynowianie zdominowali Mistrzostwa Świata!

31.08.2019
Gry zespołowe
Pozostałe

Młodzi brydżyści z Ursynowa zdominowali Mistrzostwa Świata w chorwackiej Opatiji. Juniorski turniej nad Adriatykiem zakończył się dla dzielnicowego teamu U21 (skład: Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka, Jakub Bazyluk i Krzysztof Cichy) wywalczeniem złotego krążka. To jednak nie koniec sukcesów - chłopcy zwyciężali jeszcze w innych startach, a Joanna Zalewska zajęła pierwsze miejsce w kategorii U26.

W chorwackiej Opatiji odbyły się 6. Otwarte Mistrzostwa Świata Młodzieży w brydżu. Turniej trwał od 20 do 29 sierpnia. Wśród zawodników znalazła się ekipa brydżystów z Ursynowa - nasi gracze wypadli fantastycznie, co przełożyło się na zdobycze medalowe.

- Nasi zawodnicy wypadli świetnie. Wygrali wszystkie konkurencje. Sukces jest bardzo cenny, bo zawody były silnie obsadzone. Liczne pary chińskie i cała czołówka europejska stanowiły prawdziwe wyzwanie. Byliśmy jednak przygotowani i w optymalnej formie - ocenia Piotr Dybicz, trener młodych brydżystów.

W kategorii teamów U21 zwyciężyła polska reprezentacja. W jej skład weszli: Tomasz Kiełbasa, Kacper Kopka, Jakub Bazyluk oraz Krzysztof Cichy. Poza tym Tomasz Kiełbasa i Kacper Kopka wywalczyli złoty medal w kategorii par U21. Rewelacyjnie wypadła także Joasia Zalewska, która w kategorii U26 brydżystek zajęła pierwsze miejsce.

- Krzyś Cichy zwyciężył również w turnieju indywidualnym, w którym każde rozdanie jest grane z innym partnerem. Mamy istną dominację młodych brydżystów z Polski. Wszyscy są zawodnikami klubu Akademia Brydża AZS Uniwersytetu Warszawskiego - komentuje Karol Kasperkiewicz z Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Juniorscy czempioni są związani z Ursynowem, na co dzień szlifują umiejętności w Centrum Sportów Umysłowych przy ul. Polinezyjskiej 10.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu