Ursynów sportową potęgą! Drugie miejsce w olimpiadzie młodzieży

11
10
Pozostałe
Sport szkolny

Ursynów na doskonałym, drugim miejscu w stołecznym sporcie młodzieżowym! W poprzednim sezonie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży nasi młodzi sportowcy zdobyli w sumie 26 medali i z roku na rok coraz bardziej depczą po piętach tradycyjnie najlepszemu Śródmieściu.

W Centrum Rekreacyjno-Sportowym m.st. Warszawy na Bielanach odbyła się ceremonia podsumowująca ubiegłoroczną edycję WOM. Ursynów potwierdził swoją silną pozycję na sportowej mapie stolicy zdobywając w sumie 26 medali. 51. Warszawska Olimpiada Młodzieży w roku szkolnym 2017/2018 były pierwszą edycją rozegraną po reformie systemu edukacji. Były zmiany w regulaminach zawodów i w kategoriach rozgrywek, tym bardziej więc, naszym uczniom należą się słowa uznania.

W zestawieniu generalnym poszczególnych dzielnic Ursynów zdobył 7 złotych, 12 srebrnych i 7 brązowych medali, co dało mu dużą przewagę nad trzecim w kolejności Mokotowem, który zdobył łącznie 14 krążków. Również w klasyfikacji punktowej Ursynów zajął drugie miejsce w tabeli (603 punkty), ustępując jedynie Śródmieściu – tradycyjnemu liderowi zawodów (35 medali i 656 punktów). Medale i dyplomy w imieniu urzędu dzielnicy Ursynów odebrała Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji.

Ursynów ma również mocną pozycję w wynikach poszczególnych szkół. LXX LO im. Kamińskiego zajęło II miejsce w swojej kategorii, obejmującej 90 warszawskich szkół średnich. „Kamyk” był m.in. trzeci w Warszawie w piłce ręcznej chłopców. W tej dyscyplinie sportu wzięło udział 1094 zawodników. Ogromnym sukcesem może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 303, która w klasyfikacji punktowej wszystkich 183 szkół, biorących udział w zawodach na poziomie stołecznym, zajęła drugie miejsce na podium.

Podczas uroczystości podsumowującej poprzedni sezon WOM przyznano również honorową odznakę „Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej”. W imieniu Ministra Sportu i Turystyki, z rąk przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego Jana Dorosiewicza oraz wiceprzewodniczącej Iwony Zielińskiej-Mróz otrzymali ją m.in. ursynowscy trenerzy - Krzysztof Lizińczyk oraz Konrad Budka ze Szkoły Podstawowej nr 303 czy Grzegorz Smyk z UKS Lupus Kabaty. Wyróżnienie powędrowało także do Jacka Kalaty z LXIII LO im. Lajosa Kossutha za wkład pracy przy organizacji 51. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

W finałowej rywalizacji ubiegłorocznej Olimpiady uczestniczyły 1203 zespoły szkolne z udziałem 10 807 uczniów. Łącznie z eliminacjami dzielnicowymi wzięło w niej udział prawie 71 tysięcy młodych sportowców z całej Warszawy.