Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Upał nie przeszkodził w cotygodniowym bieganiu

30.06.2019
Bieganie

Sobotnie poranki z bieganiem w parku Przy Bażantarni to już stały zwyczaj. Uczestnikom Parkrunu nie przeszkodziła upalna pogoda. Dystans 5 kilometrów przebiegło 55 biegaczy. Najlepszy okazał się Tomasz Roszkowski z klubu Warszawa Natolin Zachodni, który uzyskał czas 17 minut i 7 sekund.

- Spotykamy się na parkrunach już od czterech lat, na biegach zawsze panuje fantastyczna atmosfera. Mimo że frekwencja wakacyjna może nieco odbiega od typowej, to jednak zawsze jest tak, że udaje się nam zebrać na Natolinie w dość dużym gronie - mówi Barbara Muzyka, koordynator Parkrun Warszawa Ursynów oraz uczestniczka sobotniego biegu.

W biegu wystąpiło 55 zawodników, głównie pochodzących z Ursynowa, gościliśmy także osoby spoza naszej dzielnicy. Wśród biegaczy spotkać można było przedstawicieli Vege Runners, a swojego reprezentanta miała nawet Polonia Warszawa (mowa tutaj o piętnastym na mecie, Mariuszu Starościaku). Na trasie przez cały czas działali wolontariusze, którzy zarówno zabezpieczali trasę, pilnowali ostatnich zawodników, jak również oferowali po biegu wodę dla zawodników.

Mimo że rywalizacja ma charakter towarzyski, zawodnicy na trasie nie odpuszczają. Walczą o najlepsze czasy – tym razem nie było inaczej. Zwycięzca, Tomasz Roszkowski uzyskał czas 17 minut i 7 sekund, a na mecie był szybszy od konkurenta, Marka Primika o 6 sekund. Na trzecim miejscu finiszował Adam Ilkiewicz z czasem 18 minut i 21 sekund.

- Dlaczego rywalizujemy? Dlaczego biegamy? Przede wszystkim dla zdrowia, chcemy aktywnie spędzać czas – to jest najważniejsze. Utrzymujemy kondycję, biegając regularnie. Poza tym dochodzi do tego taki pierwiastek społeczny – zamiast iść samotnie biegać po lesie, możemy spotkać się ze znajomymi w tym natolińskim parku. Każdy kogoś często sprowadza – znajomego z pracy, sąsiada. Tak poszerza się nasze grono i liczymy, że parkruny dalej będą cieszyły się zainteresowaniem – dodaje Barbara Muzyka. 

Kolejna odsłona ursynowskiego parkrunu w każdą sobotę od godziny 9:00 w parku Przy Bażantarni. Warto dołączyć, choćby w wakacje! Więcej o idei Parkrunu w Polsce na stronie www.parkrun.pl.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu