Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Tenis stołowy rządzi w Powsinie!

22.06.2019
Pozostałe
Rekreacja

W Parku Kultury w Powsinie trwa trzecia edycja turnieju tenisa stołowego w ramach cyklu Grand Prix. Od maja rywalizuje w niej kilkudziesięciu pasjonatów ping-ponga. W jedynych czerwcowych zawodach przy stołach stawiło się 34 zawodników. Zwyciężył Grzegorz Buze, a podium uzupełnili Artur Kasprzak i Rafał Kłobukowski.

Turniej przeznaczony jest zarówno dla trenujących ping-ponga zawodowo, jak i amatorsko. 34 zawodników rywalizowało przy pięciu stołach, wystawionych przy wypożyczalni sprzętu letniego w Parku Kultury. Uczestnicy rozgrywali ze sobą mecze w kolejności ustalonej w losowaniu przez organizatorów. Był to jedyny termin turnieju zaplanowany na czerwiec – poprzednie dwie edycje odbyły się 1 i 15 maja. Zawody czerwcowe sędziował Emil Batorowicz, który bacznie przyglądał się poczynaniom uczestników.

Zwycięzca w każdym turnieju zdobywa do klasyfikacji generalnej 13 punktów, zawodnik z drugiego miejsca – 11, z trzeciego – 9 pkt. W ubiegłą sobotę, w trzecich zawodach, zwyciężył Grzegorz Buze. Na drugim miejscu uplasował się Artur Kasprzak, zaś na trzecim – Rafał Kłobukowski. W klasyfikacji generalnej Buze oraz Kasprzak umocnili się na swoich pozycjach – zwycięzca sobotniego turnieju jest na pierwszej pozycji, zgromadził 37 punktów. Artur Kasprzak jest z kolei za jego plecami – ma 24 punkty i zajmuje drugą lokatę. Jak do tej pory w trzech edycjach zawodów tenisa stołowego w Powsinie wystąpiło w sumie 68 zawodników.

- Zachęcamy do startu w kolejnych edycjach turnieju. Ma on charakter towarzyski, a dodatkowym udogodnieniem jest to, że jest całkowicie bezpłatny. Prawo do uczestnictwa w siedmiu pierwszych turniejach ma każdy zainteresowany, stąd też warto korzystać z okazji – przekonują organizatorzy.

Kolejne turnieje, których cykl zakończy się we wrześniu specjalnym turniejem Masters z udziałem najlepszych 16 uczestników, odbędą się w lipcu – 13 i 27 lipca.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu