Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Sztafetowe biegi przełajowe

30.09.2016
Sport szkolny

Ilość imprez biegowych jest olbrzymia. Organizatorzy prześcigają się w urozmaicaniu swoich przedsięwzięć. Mamy biegi uliczne i przełajowe, mamy krótkie dystanse i maratony, możemy brać udział w biegach rzeźnika czy morderczych biegach z przeszkodami, możemy biegać nocą możemy na orientację. Jednak sport szkolny nadal ma coś co go wyróżnia na tle tego wszystkiego – przełajowe biegi sztafetowe.

We wtorek, podczas biegów indywidualnych, sporo było zawodników, którzy mając świadomość przepaści jaka dzieliła ich od czołówki, przestawali się starać, zaczynali maszerować czy nawet rozmawiać z podobnymi sobie "maruderami".

Podczas sztafetowych zmagań nie było takiej możliwości. Nawet biegacze startujący z ostatniego miejsca na ostatniej zmianie ruszali w trasę jakby od nich zależał los całego biegu. Chłopcy dopingowali dziewczęta, dziewczęta chłopców. Każdy z zawodników wiedział, że jest częścią drużyny i jego wynik ma wpływ na wynik całego zespołu. To mobilizowało zwłaszcza słabszych biegaczy, którzy czuli się w obowiązku wobec kolegów.

Podczas rywalizacji uczniów podstawówek, czuło się, że absolutnie wszyscy – biegacze, trenerzy, inni uczniowie – są w pełni zaangażowani w wyścig.

Młodzi sportowcy rozeszli się po całej trasie i kibicowali, trenerzy pokrzykiwali i wspierali swoich podopiecznych. Nawet pilot, który na rowerze prowadził wszystkie zmiany, był pod olbrzymim wrażeniem atmosfery. W szczególności zaimponowały mu kibicki z SP 303 i SP 323.

Na starcie w kategorii dziewczyn stanęło jedenaście zawodniczek. Niestety, na pierwszym okrążeniu biegaczka z SP 81 upadła i nie była w stanie się podnieść. Zatrzymała się nad nią koleżanka z SP 16. Pomogła zejść z trasy rywalce oraz wezwała pomoc medyczna, która oczywiście była obecna na zawodach. Brawo!

Z początku w wyścigu dziewcząt trudno było wskazać głównego faworyta do zwycięstwa. Dopiero po kilku zmianach na czoło wysunęła się reprezentacja SP 96. Uczennice z tej szkoły biegły równym, dobrym tempem. To był ich klucz do sukcesu – wszystkie prezentowały wysoki poziom.

Innym zespołom tego zabrakło. Były zawodniczki, które błyskawicznie pokonywały osiemset metrów, lecz zaraz za nimi ruszyło kilka biegaczek, dla których pokonanie trasy było wyzwaniem samym w sobie.

Ostatecznie, ku uciesze trenerów Anny Górnickiej-Antonowicz i Przemysława Wiankowskiego, pierwszą która zakończyła ostatnią, dziesiątą zmianę była zawodniczka ze szkoły z Zielonego Ursynowa.

Niedługo po zakończeniu wyścigu dziewcząt, do walki ruszyli ich koledzy. Tutaj od początku było widać, że bój o zwycięstwo i prawo reprezentowania Ursynowa w miejskich finałach, które w przyszłym tygodniu obędą się na Torze Wyścigów Konnych "Służewiec", rozstrzygnie się pomiędzy SP 96, SP 330 i Szkołą Przymierza Rodzin.

Długo kibice obserwowali jak to raz jedna szkoła wychodziła na prowadzenia raz druga. W końcu jednak w drugiej połowie biegu zaczęła się zarysowywać coraz wyraźniejsza przewaga SP 96. Dopiero pod koniec zmian, Przymierze Rodzin zaczęło mocno odrabiać i zabrakło im jedynie ośmiu sekund do wyrównania się z liderem.

Tak więc, na najwyższym stopniu podium stanęły obydwie reprezentancie Szkoły Podstawowej nr 96 im. Ireny Kosmowskiej. To rzadki przypadek, gdy jedna placówka zwycięża obydwa wyścigi sztafetowe w kategorii podstawówek. Konkurencja jest na Ursynowie spora. Do rywalizacji przystępuje dużo szkół, do tego mają wysoki poziom. Regularnie nasi reprezentanci zajmują w miejskich finałach najwyższe miejsca.

Tym goręcej gratulujemy SP 96 tego wspaniałego wyniku!

Po podstawówkach przyszedł czas na gimnazja. W kategorii dziewcząt stawiły się trzy zespoły, u chłopaków... jeden. Obydwa wyścigi wygrali uczniowie Gimnazjum nr 92.

Uczniowie z Koncertowej od lat zajmują wysokie lokaty podczas miejskich finałów. Widać konkurencja tak się ich boi, że nawet nie staje do walki. Trochę, to smutne.

Wszystkim Mistrzom Ursynowa gratulujemy i trzymamy kciuki za Wasze występy podczas finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!

Pełne wyniki zawodów.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Wrzesień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Wrzesień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Wrzesień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Wrzesień 2019 (niedziela)
9
Events of the day 10 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 11 Wrzesień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Wrzesień 2019 (niedziela)
16
17
Events of the day 18 Wrzesień 2019 (środa)
19
Events of the day 20 Wrzesień 2019 (piątek)
Events of the day 21 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 22 Wrzesień 2019 (niedziela)
23
Events of the day 24 Wrzesień 2019 (wtorek)
Events of the day 25 Wrzesień 2019 (środa)
26
27
Events of the day 28 Wrzesień 2019 (sobota)
Events of the day 29 Wrzesień 2019 (niedziela)
30

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu