Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Szalone zajęcia Lata w Mieście!

13.08.2018
Gry zespołowe
Rekreacja

Zakończyły się najbardziej szalone zajęcia w ramach "Lata w Mieście" na Ursynowie! 

Popularna szkoła tańca przy metrze Stokłosy tętni życiem nawet podczas „sezonu ogórkowego”. W ramach "Lata w Mieście", przez niespełna miesiąc, dzieci w wieku od sześciu do trzynastu lat mogły tutaj przychodzić na bezpłatne zajęcia taneczne, codziennie między 10:00 a 12:00. Młodzi amatorzy tańca zostali podzieleni na dwie grupy o różnym stopniu zaawansowania nauki. 

Zakres zajęć obejmował ćwiczenia ruchowe, na które składały się podstawy disco, tańca nowoczesnego, hip-hopu czy fitness. Wszystko było jednak podane w bardzo przystępnej formie, z dużą ilością atrakcyjnych dla dzieci zabaw ogólnorozwojowych. Sukces całego przedsięwzięcia przypięczętowało dobre, pedagogiczne przygotowanie instruktorek.

- Dzieci mają się z nami przede wszystkim dobrze bawić.– mówi Katarzyna Zubrzycka, trenerka tańca. - Dla kilkuletniego chłopaka sport jest świetnym pretekstem do biegania, skakania, wyładowania energii. Staramy się wykorzystać tę naturalną dla młodego wieku aktywność, by miłość do tańca zaszczepić w jak największej liczbie zainteresowanych maluchów.

Z kolei same treningi są urozmaicone, dopasowane do danej grupy. Instruktorzy starają się nie forsować z góry zaplanowanych ćwiczeń. Kiedy dzieci wykazują chwilowy brak zaangażowania lub są zbyt głośne, zamiast tracić czas na uciszanie kilkunastu uczniów, proponują np. ćwiczenie, które je zmęczy, by w ten sposób móc spokojnie kontynuować zajęcia.

- Czasem warto pozwolić małolatom wyszaleć się w grupie, powygłupiać. Dopiero później można przystąpić do właściwych ćwiczeń i trening sam się układa – uważa Katarzyna Lewandowska, manager szkoły tańca "Riviera" na Ursynowie.

Podczas godzinnych zajęć instruktor jest w stanie zaproponować dzieciom kilkanasćie różnych zadań. Znajdujące się w sali tanecznej wielkie lustro sprawdza się nie tylko jako pomoc w nauce danego ruchu. Dla młodszych dzieciaków jest to atrakcja sama w sobie, dająca możliwość wymyślania własnych póz, obserwacji swojego ciała. Przydaje się to potem na wyższym poziomie zaawansowania, kiedy tancerz szlifuje płynność i grację poszczególnych kroków właśnie przed lustrem.

8 września ursynowska "Riviera" organizuje dzień otwarty, podczas którego samemu będzie można spróbować praktycznie dowolnego tańca, poznać trenerów oraz możliwości szkoły, zapisać na zajęcia siebie lub swoje dziecko. Kolejna edycja warsztatów „Lato w Mieście” już za rok.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu