Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Sukcesy Aurusa

27.11.2017
Pływanie

W ostatni weekend odbył się Finał Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. Reprezentanci Ursynowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Aurus zdobyli w finałowej rundzie siedem medali a Rafał Żelechowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji wielobojowej.

Klubowy Puchar Polski to pięć rund rozgrywanych kolejno w Kościerzynie, Olecku, Władysławowie, Toruniu i Jastrzębiu Zdrój w których rywalizują najlepsze kluby z całej Polski. W całym cyklu reprezentanci naszego klubu zdobyli w sumie 46 medali (17 złotych, 16 srebnych oraz 13 brązowych).

Pomimo tylko dwóch lat istnienia Aurus na dobre zadomowił się w tabelach medalowych wszelakich imprez. W finałowej rundzie, mimo wysokiego poziomu oraz startu wszystkich najlepszych zawodników, nasi płetwonurkowie walczyli jak równy z równym z pływakami z Torunia czy Jastrzębia, bijąc przy okazji ponad 10 rekordów klubu, co według trenera jest dobrą prognozą przed kolejnym finałem- tym razem Środkowoeuorpejskiego Pucharu Młodzieży który już za 2 tygodnie odbędzie się w Jastrzębiu Zdroju.

Wystartują tam najmłodsi pływacy z Polski, Czech i Słowacji.

Gratulujemy Aurusowi i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!