Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Sukces seniorów z Ursynowa!

07.08.2018
Bieganie
Rekreacja

Świetne wieści z europejskich i ogólnopolskich zawodów w Nordic Walking. Dwie amatorki z Ursynowa wywalczyły podium. Kolejny zawodnik odebrał gratulacje za zachowanie fair-play.

W podbydgoskim Osielsku, w ostatnią sobotę rozegrano zawody Pucharu Polski i Pucharu Europy w Nordic Walkingu. Wzięła w nich udział 15-osobowa reprezentacja z Ursynowa, pod wodzą trenerki Marty Radomskiej. Na co dzień grupa ćwiczy w ramach bezpłatnych zajęć z kijkami, finansowanych przez urząd dzielnicy. Nasze zawodniczki w Osielsku pokazały prawdziwego ducha walki.

Irena Nowakowska zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy Nordic Walking oraz 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Nordic Walking. Druga ursynowska seniorka - Elżbieta Tureczek - wywalczyła 3. miejsce w Pucharze Europy Nordic Walking. 

- Jeden z naszych kabackich kolegów - Adam Klimczak na 4. kilometrze trasy zrezygnował z walki o podium, po by udzielić pierwszej pomocy jednemu z zawodników, który dostał ataku epilepsji. Odebrał oficjalne podziękowania na scenie od prezesa Polskiej Federacji Nordic Walkingu Olgierda Bojke i dyrektor Federacji Edyty Kędzierskiej - mówi Marta Radomska, trenerka kabackiej grupy.

Zwyciężczynie trenują nordic walking na Ursynowie już od trzech lat, a Adam Klimczak - zaledwie od roku. Amatorów tego angażującego ponad 90% mięśni biegania spotkamy w Lesie Kabackim, który jest miejscem regularnych treningów.

- Największą wartością nordic walkingu jest fakt, że można go uprawiać w każdym wieku, bez względu na kondycję i warunki zdrowotne. Pomaga w problemach z kręgosłupem, stawami, układem krążenia, jest dobry w odchudzaniu. W świetle ostatnich badań to także znakomita profilaktyka antyalzheimerowa - przekonuje trenerka Marta Radomska.

Urząd dzielnicy zaprasza do wspólnego maszerowania niemal przez cały rok - od 20 stycznia do 16 grudnia. Do wyboru są grupy:

  • grupa intensywna - soboty o godz. 12:00 (lipiec i sierpień - 4 sierpnia zawody odwołane), od września zajęcia o tej samej porze, ale także w niedziele
  • grupa dla seniorów, trenująca we środy w godz. 11:00-12:30

Miejsce zbiórki to polana obok pętli autobusowej przy Tesco.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Czerwiec 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu