Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Strzelanie z łuku, spacer farmera i bieg w pajęczynach!

16.06.2019
Pozostałe
Rekreacja

Podczas Biegu Ursynowa dla dorosłych nieco młodsi sprawdzali się w konkurencjach wieloboju dziecięcego. Strzelanie z łuku, ćwiczenia na refleks, a nawet eksperymenty chemiczne - wszystkie atrakcje składały się na barwny obóz sprawnościowy, który w weekend pojawił się tuż obok ratusza.

To była sobota pod znakiem ruchu i kreatywnej aktywności! Gdy dorośli walczyli o jak najlepsze wyniki podczas Biegu Ursynowa, nieco młodsi korzystali z atrakcji, które przygotowano z myślą o nich. Na kawałku zielonej przestrzeni tuż przy ratuszu stanęło miasteczko z kilkoma strefami tematycznych rozrywek.

- Naszą główną ideą jest promowanie ruchu wśród najmłodszych. Koncentrujemy się na pobudzeniu wszelkich zainteresowań. Dziś mamy osiem stacji. Każdy z uczestników, po zarejestrowaniu, uczestniczy we wszystkich atrakcjach. Po przejściu zadań wraca do nas i dostaje upominek - mówi Piotr z firmy Sport&Fun, która na zlecenie dzielnicy zorganizowała wielobój dziecięcy.

Działo się dużo! Dzieci mogły przetestować swoje możliwości motoryczne, a po każdej konkurencji dostawały wpisy na specjalnych kartach z wynikami. 

- Tutaj sprawdzimy swoją równowagę. Chodzi o to, żeby najpierw przebiec z woreczkiem na głowie. Później jest bieg po równoważni, następnie skoki po poduszkach i platformach. Chodzi o trening refleksu i szybkości reakcji. Próbowałam sama - nie jest łatwo - mówi Natalia, jedna z animatorek podczas dziecięcego wieloboju.

Były też zabawy, które wymagały nieprzeciętnej zręczności. - Dzieciaki bawią się świetnie i mają prawdziwe wyzwania. U mnie czekają przeszkody z pająkiem. Najważniejsza jest w tym przypadku szybkość i zwinność - trzeba wykazać się umiejętnościami jak najprawdziwszy ninja - mówi Kasia, animatorka.

Najmłodsi mieli okazję, żeby poczuć się jak prawdziwi strongmani. Miasteczko miało przygotowaną strefę, w której czekały ciężary i wyzwania wytrzymałościowe. Później strzelanie z łuku i zadania przy najprawdziwszym alchemicznym stole, przy którym z probówek i szklanych naczyń wydobywały się kłęby gęstego dymu.

Najfajniejsze były eksperymenty. Zmieszałem dwie buteleczki i powstał nowy kolor. Zasyczało, mój brat też to robił, ale jemu wyszło jeszcze inaczej - opowiada zadowolony Antoś.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu