Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Srebrna Atena! Sukces siatkarek z Ursynowa na mistrzostwach Polski

17.07.2019
Gry zespołowe
Pozostałe

UKS Atena – trenujący na Ursynowie klub żeńskiej siatkówki - może się poszczycić kolejnym sukcesem. Siostry: Małgorzata i Katarzyna Żmijewskie wywalczyły srebrny medal w mistrzostwach Polski kadetek (rocznik 2002) w siatkówce plażowej.

17-letnie zawodniczki mają za sobą udany okres – na początku lipca świetnie poradziły sobie na zawodach półfinałowych mistrzostw kraju, które rozgrywane były w Iławie. Trzecie miejsce w tejże rywalizacji dało im awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która zarazem miała status mistrzostw Polski. Finał w Drzonkowie (Zielona Góra) miał być kolejnym etapem na ich drodze po sukces.

Ostatecznie dwie reprezentantki Ateny walczyły na tyle skutecznie, że zostały pokonane dopiero w finale, który przegrały w setach 1:2. Zdobyły one srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, otrzymując zarazem tytuł wicemistrzyń kraju w kategorii kadetek (rocznik 2002, do lat 17). Siostry Żmijewskie powtórzyły sukces z mistrzostw Polski sprzed dwóch lat. Ich osiągnięcie zasługuje na tym większą uwagę, że dobrą dyspozycję pokazują one nie tylko w rywalizacji plażowej, ale także halowej. 

- Zaczęłyśmy już od samego początku naprawdę dobrze – weszłyśmy w turniej odpowiednio, mając też odrobinę szczęścia, trafiając na słabszego przeciwnika w pierwszym spotkaniu. W drugim meczu czekały na nas niestety gospodynie z Drzonkowa – mówi Katarzyna Żmijewska.

- W drugim meczu zobaczyłyśmy, co nas czeka – ten i kolejny, trzeci mecz grupowy kończył się dopiero po tie-breaku. Ostatecznie jednak trzy zwycięstwa dały nam awans do najlepszej czwórki w Polsce. Najlepsze ekipy mierzyły się już następnego dnia. W półfinale czekała na nas drużyna z Wieliczki – wywalczyłyśmy z nią zwycięstwo w dwóch setach. W finale nie poszło nam już tak dobrze - para reprezentantek Polski, drużyna ze Spały. One okazały się już dla nas za mocne, choć finał wyglądał na dosyć wyrównany pojedynek. Z medalu jednak jesteśmy zadowolone. Nie wierzyłyśmy, że uda nam się zajść aż tak daleko – kontynuuje zawodniczka UKS „Atena”.

Podczas zawodów osobno prowadzona była także klasyfikacja województw. Reprezentująca województwo mazowieckie Atena pomogła zająć Mazowszu trzecie miejsce. Przypomnijmy, w kwietniu tego roku kadetki prowadzone przez trenera Artura Wójcika awansowały do finałów mistrzostw Polski w siatkówce halowej w Olecku.

 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu