Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Sport nie tylko poprawia kondycję, ale też uczy!

21.08.2018
Pozostałe
Rekreacja
Sport szkolny

Powoli kończą się już wakacje, a wraz z nimi - akcja "Lato w Mieście". W tym roku z różnego rodzaju aktywności, głównie sportowo-rekreacyjnych, skorzystało kilka tysiędzy małych ursynowian. We wtorek 21 sierpnia przy Dereniowej rywalizowali w "zaWodach dla Afryki".

Z inicjatywą nauki poprzez zabawę i sport wyszła doskonale znana w Polsce i na świecie organizacja wspomagająca najmłodszych - UNICEF.  Celem projektu jest m.in. kształtowanie wśród młodego pokolenia postaw proekologicznych związanych z oszczędzaniem wody. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że przeciętny Europejczyk zużywa statystycznie aż 300 litrów wody dziennie, podczas gdy mieszkaniec ubogiego afrykańskiego kraju - zaledwie 5 litrów. Problem braku wody dotyczy nas wszystkich. Polska znajduje się wśród krajów stepiejących, z wielkorotnie niższą dostępnością zasobów wodnych, niż w innych krajach Europy.

Stąd akcja "zaWody dla Afryki", która ma poprzez rywalizację sportową zwrócić uwagę naszych najmłodszych na problemy z wodą na świecie oraz wykształcić zachowania, dzięki którym woda będzie bardziej szanowana.

Na boisku UCSiR przy Dereniowej pojawiło się kilkadziesiąt dzieci ze szkół podstawowych z naszej dzielnicy. Rywalizowały ze sobą w oryginalnych zawodach, m.in. w rzutach piłką do wiadra z wodą, skoki z kubckiem wody w ręku, czy kręceniem hula hop.

- Wrażenia bardzo pozytywne na początku trochę strachu było w dzieciach, ale wszystko potoczyło się dobrze. Ci co byli stremowani, też przeszli wszystkie konkurencje i na koniec dostali upominki od UNICEF Polska i warszawską kranówkę od MPWiK - mówi Wiesław Krzemiński z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Każde dziecko otrzymało także naklejkę z napisem "Mistrz". Od tej pory mogą z dumą stwierdzić, że na oszczędzaniu wody znają się jak nikt!

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu