Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

SP 343 detronizuje Koncertową podczas dzielnicowych finałów w mini siatkówce chłopców!

27.01.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

Duża niespodzianka podczas tegorocznych eliminacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Broniąca tytułu mistrza Warszawy SP 303 przegrała w finale z drużyną ze szkoły przy Kopcińskiego.

Zakończone w ubiegłym tygodniu rozgrywki w mini siatkówkę chłopców dobitnie pokazały nieprzewidywalne piękno sportu. Absolutny faworyt tych zawodów i druga sportowa potęga stolicy uległa w setach 1:2 uczniom ze szkoły im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Co ciekawe, w fazie grupowej SP 303 pokonała swoich rywali 2:0 (15:10, 15:8). W dniu finału podopiecznym Patryka Sadleja nie udało się jednak powtórzyć tego zwycięstwa.

Rozwiązanie owej zagadki tkwi w roszadzie wynikającej ze zmiany rocznika. Drużynie z Koncertowej odpadło dwóch starszych chłopców trenujących w KS Metro (mini siatkówka to zawody obejmujące dzieci urodzone w roku 2006 i młodsze). W finale wystąpiło jeszcze trzech zawodników z tego utytułowanego klubu, tyle że dwójka z nich – Marcin Zonko i Julian Stolarczyk – grało w żółtych koszulkach SP 343. Ich kolega z drużyny – Mateusz Bury – reprezentował z kolei barwy SP 303. Osłabiona Koncertowa po raz pierwszy od lat nie poradziła sobie z rywalem z własnej dzielnicy.

Inną ciekawostką jest fakt, iż skład z Kopcińskiego wszystkie swoje mecze zaczynał od... przegranego seta. Trener zespołu – Mateusz Jaworski – jako pierwszą wystawiał bowiem słabszą czwórkę zawodników. Następnie silniejsi chłopcy wygrywali ze słabszą czwórką przeciwnika, by skutecznie docisnąć rywali w decydującym, trzecim secie. W trudnym technicznie sporcie, jakim dla młodszego dziecka jest siatkówka, takie niunase mogą mieć decydujące znaczenie.

- Wygrana z Koncertową to dla nas niemała nobilitacja i szansa na zajęcie godnej lokaty w rozgrywkach na poziomie stołecznym – podsumowuje eliminacje Mateusz Jaworski.
Wbrew pozorom SP 343 ma już na swoim koncie kilka znaczących osiągnięć sportowych. Tylko w tym roku uczennica tej szkoły – Ania Łada – zdobyła wojewódzkie mistrzostwo w biegach przełajowych, zaś Błażej Wróblewski – mistrzostwo dzielnicy. Szkoła ma ponadto mocny skład w łyżwiarstwie, a także wygrała ubiegłoroczny Turniej Mikołajkowy, zorganizowany przez szkołę przy Lokajskiego.

Gospodarze tegorocznych eliminacji w mini siatkówce chłopców – Szkoła Podstawowa nr 323 – zajęli trzecie miejsce na podium. Organizator turnieju Tomasz Żukowski gratulował trenerowi Pawłowi Szczepaniakowi i podkreślał niespodziankę, jaką sprawiła w tym roku szkoła przy Kopcińskiego. Zwycięzców udekorowała Ewa Garstecka z Wydziału Sportu i Rekreacji, dyrektor szkoły Wioletta Krzyżanowska, a także sam organizator.