SP 336 zwycięża w dzielnicowych finałach piłki ręcznej dziewcząt

12
10
Gry zespołowe
Sport szkolny

Zakończyły się eliminacje 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini piłce ręcznej dziewcząt. Po bardzo zaciętym meczu finałowym, Ursynów w finałach miejskich ponownie reprezentować będzie drużyna ze szkoły podstawowej przy Małcużyńskiego.

W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 10 ursynowskich szkół. Drużyny mogły składać się nawet z szesnastu zawodniczek, chociaż na boisku gra tylko 6-osobowy skład oraz jedna dziewczyna stojąca na bramce. Wszystkie uczennice reprezentowały rocznik 2006 lub młodszy.

Mecze trwały po 24 minuty i były podzielone na dwie połowy. Niektórym drużynom wystarczyło to do osiągnięcia miażdżących zwycięstw. W ćwierćfinałach na przykład Szkoła Podstawowa nr  323 nie dała żadnych szans SP 340, pokonując swoje rywalki 17:1. Z kolei w meczu ze Szkołą Podstawową nr 336 posypało się aż 20 bramek.

Co ciekawe, to właśnie SP 323 pokonała w ćwierćfinale faworyta, jakim była drużyna z Małcużyńskiego, 12:8. Dziewczynom ze szkoły przy Hirszfelda nie udało się jednak powtórzyć tego sukcesu w meczu finałowym. Widmo utraty tytułu mistrza zmobilizowało zawodniczki w granatowych koszulkach, które w pięknym, ofiarnym stylu wygrały końcowy pojedynek 7:6. Dziewczynom gorąco kibicowała cała szkoła, a wrzaski radości usłyszała prawdopodobnie połowa Natolina.

Dziewczęta w barwach SP 336 nieprzerwanie reprezentują dzielnicę Ursynów na szczeblu warszawskim od 2013 roku. Od dwóch lat dzierżą one tytuł Mistrzyń Warszawy, natomiast w ubiegłym roku wywalczyły dodatkowo Mistrzostwo Mazowsza.

- Piłka ręczna jest u nas tradycją, więc bardzo cieszymy się z tego awansu – powiedziała Kornela Stasiak, trener SP 336. – Poziom gry dziewcząt w mini piłkę ręczną z roku na rok jest coraz wyższy - dodaje.

Na dzielnicowym podium – oprócz SP 336 i 323 – stanęła też Szkoła Podstawowa nr 319. W meczu o III miejsce pokonała ona drużynę z NSP 47 7:0. Ćwierćfinały i półfinały miejskie odbędą się pod koniec października, a finały na początku listopada. Z kolei 19 października przekonamy się, czy równie emocjonujące będą mecze eliminacyjne chłopców.