Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Sobota z bieganiem. Grand Prix Warszawy w Lesie Kabackim

28.04.2019
Bieganie

Około 200 biegaczy wystartowało w sobotę w biegu na 10 kilometrów na terenie Lasu Kabackiego. Była to piąta edycja imprezy z cyklu Grand Prix Warszawy. W rywalizacji pań najlepsza okazała się Monika Nawrat z teamu Dream Run, zaś wśród panów triumfował pochodzący z Ursynowa Sebastian Polak.

Start biegu znajdował się na polanie przy Lesie Kabackim, w okolicach stacji techniczno-postojowej Metra Warszawskiego. Trasę wytyczono w głębi lasu, a zawodnicy mieli do pokonania jedno długie okrążenie o łącznej długości 10 kilometrów. Alina Sakwa z ActiveSports - organizator imprezy - była zadowolona z faktu, iż wydarzenie przyciągnęło znacznie więcej nowych uczestników w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- Weekend majowy może i trochę utrudnił niektórym dotarcie, nie pomógł też za bardzo nam, ale cieszymy się z frekwencji. Pogoda też zapowiadała się gorsza, wiatr nas pomęczył, ale daliśmy radę. Na pewno cieszy to, że startują też starsze osoby, które mają z tego frajdę – podkreśla Alina Sakwa.

Rywalizację podzielono na dwie części – o godzinie 11:00 na trasę wyruszyły kobiety oraz zawodnicy, który notowali na 10 kilometrów czasy powyżej 1 godziny. O 11:10 przyszła pora na start mężczyzn. Obie grupy pobiegły na tym samym dystansie. Wśród panów najlepszy był Sebastian Polak, który stanął na najwyższym stopniu podium – obok niego znaleźli: drugi Jędrzej Josypenko oraz trzeci Dariusz Urbanowski.

- Było dzisiaj dosyć chłodno, a rano zapowiadało się na upał. Ja akurat nie lubię wysokich temperatur. Jednakże im bliżej godziny startu, tym robiło się już coraz lepiej. Wykorzystałem te warunki i wykręciłem bardzo dobry wynik. Ćwiczę, dbam o swoją kondycję. Biegam już od 15 lat, więc moje początki w tym sporcie przypadają jeszcze na lata sprzed tego tzw. boomu na bieganie. Zaliczyłem wszystkie Półmaratony Warszawskie, pamiętam też edycje „Biegnij, Warszawo” i przez lata obserwowałem, jak coraz więcej osób garnęło się do biegania – mówi zwycięzca Sebastian Polak.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Nawrat, reprezentantka zespołu Dream Run. Za jej plecami uplasowała się Anna Sawicka, a trzecie miejsce zajęła Bożena Josypenko.

- Bardzo sprzyjała dzisiaj wszystkim pogoda, warunki do biegania były naprawdę dobre. Muszę powiedzieć, że sama trasa również jest bardzo ciekawa – lubię tutaj biegać. Przeprowadziłem się tutaj z innego województwa, biegam tutaj od stycznia, więc poznaję zarówno trasy biegowe, jak i ludzi, którzy uczestniczą w zawodach, a także organizatorów. Nie spodziewałam się tak dobrego wyniku, ale bardzo się z niego cieszę. Jak na moje 4-letnie doświadczenie w bieganiu, traktować już mogę tego typu biegi jako rozgrzewka przed półmaratonami. 10 kilometrów jest optymalnym dystansem do przygotowań – mówiła nam Monika Nawrat.

Najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne upominki oraz nagrody. Wśród pozostałych uczestników można było zdobyć także dodatkowe nagrody podczas loterii. Cykl Grand Prix Warszawy w Lesie Kabackim w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu ma przerwę. Biegacze wrócą na start dopiero 14 września. Dwa kolejne biegi odbędą się 5 i 19 października. Zapisywać można się na stronie: www.biegi.waw.pl.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu