Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Sobota z bieganiem. Grand Prix Warszawy w Lesie Kabackim

28.04.2019
Bieganie

Około 200 biegaczy wystartowało w sobotę w biegu na 10 kilometrów na terenie Lasu Kabackiego. Była to piąta edycja imprezy z cyklu Grand Prix Warszawy. W rywalizacji pań najlepsza okazała się Monika Nawrat z teamu Dream Run, zaś wśród panów triumfował pochodzący z Ursynowa Sebastian Polak.

Start biegu znajdował się na polanie przy Lesie Kabackim, w okolicach stacji techniczno-postojowej Metra Warszawskiego. Trasę wytyczono w głębi lasu, a zawodnicy mieli do pokonania jedno długie okrążenie o łącznej długości 10 kilometrów. Alina Sakwa z ActiveSports - organizator imprezy - była zadowolona z faktu, iż wydarzenie przyciągnęło znacznie więcej nowych uczestników w porównaniu z rokiem ubiegłym.

- Weekend majowy może i trochę utrudnił niektórym dotarcie, nie pomógł też za bardzo nam, ale cieszymy się z frekwencji. Pogoda też zapowiadała się gorsza, wiatr nas pomęczył, ale daliśmy radę. Na pewno cieszy to, że startują też starsze osoby, które mają z tego frajdę – podkreśla Alina Sakwa.

Rywalizację podzielono na dwie części – o godzinie 11:00 na trasę wyruszyły kobiety oraz zawodnicy, który notowali na 10 kilometrów czasy powyżej 1 godziny. O 11:10 przyszła pora na start mężczyzn. Obie grupy pobiegły na tym samym dystansie. Wśród panów najlepszy był Sebastian Polak, który stanął na najwyższym stopniu podium – obok niego znaleźli: drugi Jędrzej Josypenko oraz trzeci Dariusz Urbanowski.

- Było dzisiaj dosyć chłodno, a rano zapowiadało się na upał. Ja akurat nie lubię wysokich temperatur. Jednakże im bliżej godziny startu, tym robiło się już coraz lepiej. Wykorzystałem te warunki i wykręciłem bardzo dobry wynik. Ćwiczę, dbam o swoją kondycję. Biegam już od 15 lat, więc moje początki w tym sporcie przypadają jeszcze na lata sprzed tego tzw. boomu na bieganie. Zaliczyłem wszystkie Półmaratony Warszawskie, pamiętam też edycje „Biegnij, Warszawo” i przez lata obserwowałem, jak coraz więcej osób garnęło się do biegania – mówi zwycięzca Sebastian Polak.

Wśród kobiet zwyciężyła Monika Nawrat, reprezentantka zespołu Dream Run. Za jej plecami uplasowała się Anna Sawicka, a trzecie miejsce zajęła Bożena Josypenko.

- Bardzo sprzyjała dzisiaj wszystkim pogoda, warunki do biegania były naprawdę dobre. Muszę powiedzieć, że sama trasa również jest bardzo ciekawa – lubię tutaj biegać. Przeprowadziłem się tutaj z innego województwa, biegam tutaj od stycznia, więc poznaję zarówno trasy biegowe, jak i ludzi, którzy uczestniczą w zawodach, a także organizatorów. Nie spodziewałam się tak dobrego wyniku, ale bardzo się z niego cieszę. Jak na moje 4-letnie doświadczenie w bieganiu, traktować już mogę tego typu biegi jako rozgrzewka przed półmaratonami. 10 kilometrów jest optymalnym dystansem do przygotowań – mówiła nam Monika Nawrat.

Najlepsi zawodnicy otrzymali specjalne upominki oraz nagrody. Wśród pozostałych uczestników można było zdobyć także dodatkowe nagrody podczas loterii. Cykl Grand Prix Warszawy w Lesie Kabackim w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu ma przerwę. Biegacze wrócą na start dopiero 14 września. Dwa kolejne biegi odbędą się 5 i 19 października. Zapisywać można się na stronie: www.biegi.waw.pl.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu