Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Siatkówka chłopców: Kossuth odebrał Kamykowi tytuł mistrza dzielnicy!

19.03.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

Po kilku latach nieobecności w rozgrywkach na poziomie stołecznym, drużyna z Kossutha wraca do gry o medale 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Raz na wozie, raz pod wozem. Tak w skrócie można opisać rywalizację między dwoma ursynowskimi liceami - Kamykiem oraz Kossuthem – które o prymat w poszczególnych dyscyplinach sportu walczą ze sobą niemal od zawsze. Wiele, wiele lat temu obie szkoły osiągnęły bardzo zbliżony poziom gry swoich zawodników, utrzymujący się do dziś pomimo rotacji uczniów w poszczególnych rocznikach. LXIII LO im. Kossutha i LXX LO im. Kamińskiego idą praktycznie łeb w łeb nawet w generalnej klasyfikacji WOM. Ubiegłoroczne zestawienie dało tym placówkom piątą i szóstą lokatę w tabeli, tylko z jednopunktową przewagą Kamyka nad swoim tradycyjnym rywalem. Ranking ten objął 64 różne szkoły, łącznie z liceami o profilu sportowym, z którymi oba ursynowskie zespoły wygrały w swojej historii niejedno spotkanie.

W tym roku, pomiędzy przysłowiowe młot i kowadło, trafiło CLVIII LO z Szolc-Rogozińskiego, które samo mając na koncie coraz więcej sportowych osiągnięć, postanowiło rzucić wyzwanie lokalnym drużynom. Z tym przeciwnikiem poradził sobie zarówno Kamyk jak i Kossuth, jednak obie szkoły chyba nie były by sobą, gdyby w setach nie uzyskały niemal identycznych wyników. Podopieczni Agnieszki Dróbkowskiej wygrali z Czartoryskimi 2:0 stosunkiem 25:18 oraz 25:16, zaś LXIII LO ten sam wyczyn osiągnęło stanem 25:17 i 25:16. 

Finał pomiędzy dwójką faworytów był niezwykle zacięty, szczególnie po przegranym przez Kossutha pierwszym secie, który drużyna Agnieszki Ciechan oddała niespodziewanie dosyć wysoko, bo 15:25. Chłopcy w niebieskich koszulkach pokazali natomiast na co ich stać w drugiej części meczu. Wśród zawodników nietrenujących klubowo, a taki jest wymóg regulaminu WOM na poziomie szkół licealnych, rzadko można zaobserwować na boisku trudne technicznie elementy. Tym niemniej, zarówno będące gospodarzem turnieju LXIII LO jak i skład z Kamyka, wystawili do walki chłopców, którzy nie bali się przyjmować piłki padami, serwowali z wyskoku, a także potrafili odebrać tego typu zagrywkę. Obie szkoły miały silny doping kibiców, który zapewne dodał skrzydeł Kossuthowi podczas wygranego 27:25 drugiego seta. O awansie „niebieskich” do stołecznych rozgrywek WOM zadecydował zacięty tie-break (15:12). Po eliminacjach wygranych przez Kamyka kilka lat z rzędu, LXIII LO znowu triumfuje w lokalnej siatkówce... ale tylko wśród chłopców. U dziewczyn bowiem sytuacja wygląda w tym roku dokładnie odwrotnie – po trzyletnim panowaniu Kossutha, zawodniczki LXX LO pozbawiły korony swoje „ukochane” rywalki z Hirszfelda.

- Ponieważ dziewczęta nie wywalczyły w tym roku awansu do miejskich finałów, zwycięstwo naszych chłopaków cieszy podwójnie – powiedział po meczu Jacek Kalata, trener.

- Na to zwycięstwo pracowaliśmy 3 lata, m.in. biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Od SKS-u do AZS-u”. Ograliśmy się, nabraliśmy doświadczenia turniejowego, co przyniosło efekt, na jaki liczyliśmy – dodaje Mateusz Malec, kapitan zespołu. 

- Wręczałam chłopcom medale z nieukrywaną satysfakcją. Bardzo mnie cieszy zamiłowanie uczniów do sportu oraz czynione przez nich postępy. Życzę im wielu sukcesów podczas rozgrywek WOM na poziomie warszawskim – tak z kolei podsumowała zawody Anna Jurek, dyrektor LXIII LO.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Maj 2019 (środa)
2
3
Events of the day 4 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 5 Maj 2019 (niedziela)
6
7
Events of the day 8 Maj 2019 (środa)
9
10
Events of the day 11 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 12 Maj 2019 (niedziela)
13
Events of the day 14 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 15 Maj 2019 (środa)
Events of the day 16 Maj 2019 (czwartek)
Events of the day 17 Maj 2019 (piątek)
Events of the day 18 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 19 Maj 2019 (niedziela)
20
21
Events of the day 22 Maj 2019 (środa)
23
24
Events of the day 25 Maj 2019 (sobota)
Events of the day 26 Maj 2019 (niedziela)
27
Events of the day 28 Maj 2019 (wtorek)
Events of the day 29 Maj 2019 (środa)
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu