Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

SEMP - Varsovia (relacja rodzica)

14.10.2016
Gry zespołowe

Jeszcze rok temu o tej porze, kiedy pierwsza drużyna SEMP-a w roczniku 2003 spadła do drugiej ligi nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Do dzisiejszej pozycji na arenie futbolu chłopcy z Koncertowej szli jak burza.

Na jesieni 2015 awansowali do pierwszej ligi z pierwszego miejsca nie przegrywając ani jednego meczu i z bilansem 41 goli. Na tym nie przestali ciężko pracując i sumiennie przygotowując się do nowego sezonu. Na wiosnę 2016 awansowali z pierwszego miejsca do Ekstraligi, czyli doborowego towarzystwa 8 najlepszych drużyn w roczniku z całego Mazowsza.

Obecnie po 9 kolejkach SEMP-y zajmują 3 lokatę po Polonii Warszawa i Escoli. Chłopcy przyzwyczaili nas już do swojej zorganizowanej i konsekwentnej taktyki nakreślonej każdorazowo przez swojego doświadczonego trenera Tomasza Kuźmę, ale 9 kolejka to był istny popis ich wyszkolenia.

Ech......co to była za runda ? Polonia wygrała z Radomiakiem, Wisła i Ursus również wygrały swoje mecze depcząc SEMP-om w tabeli po piętach, więc po sobocie wszystkie oczy skierowane były na Estadio Koncertowa i na niedzielnymecz z Escolą.

Wiedzieliśmy, że rywal nie przegrał w tej lidze ani jednego meczu, co więcej żadnego też nie zremisował zachowując komplet punktów, a jedyną straconą bramkę wbili im właśnie SEMP-y.

Również w dniu meczu, wydawało by się, mocno wyselekcjonowani chłopcy z Escoli przyjechali po łatwy łup.

Mecz rozpoczął się w standardowym stylu zepchnięcia naszych chłopców na swoją połowę i ciągłych, dynamicznych ataków. Jednak doskonale ustawiona tego dnia nasza defensywa i pokornie słuchająca sugestii swojego Wodza nie pozwalała na wejście w nasze pole karne.

Z minuty na minutę akcje Escoli stawały się coraz bardziej powtarzalne i schematyczne, a zarazem czytelne dla naszych graczy więc nie miały szans na powodzenie.

Przeciwnik rozbijał się o nasz mur trzymający się w dwóch liniach. Zrezygnowana i zaskoczona odpuściła ataki i próbowała nas wyciągnąć na swoją połowę, jednak my konsekwentnie czekaliśmy na nich „na swoim podwórku”, a tu znów czekał nasz mur.

Escola rozpoczęła ostrzeliwanie nas z daleka i jednym takim strzałem w 12 min. pod poprzeczkę zaskoczyła naszego inaugurującego w pełnym wymiarze czasowym bramkarza Majewskiego.

Na przerwę schodzimy pełni optymizmu przed drugą połową, bo gra stała się bardzo wyrównana.

W drugiej połowie nasze SEMP-y chciały już od pierwszej minuty rozszarpać Escolę, ale Trener ciągle ich trzymał w zwartym defensywnym szeregu niczym Leonidas Spartan w wąwozie Termopilskim. Wtedy wszyscy zrozumieliśmy, że „trener ma plan” i głównie liczy na grę z kontry.

Pierwsza miała miejsce w 39 min. - piłka za plecy obrońców i piękna brama Kajtka Staniszewskiego po asyście super grającego Piotrka Sobczaka. W szeregach przeciwników i ich rodziców szok i niedowierzanie.

Varsovia rozpoczęła znów ataki oskrzydlające, ale my wróciliśmy do defensywy i pełnej koncentracji. W niewiele ponad 10 minut znów zaskoczyliśmy przeciwnika szybkim kontratakiem Krzyśka Schabka i w końcowym efekcie znów golem Kajtka wychodząc na prowadzenie.

Teraz dopiero wyglądało to jak wbicie włóczni w kark byka. Cała Escola rzuciła się na naszą bramkę zupełnie się otwierając. Po paru minutach znów skarciliśmy ich za to trzecią bramką Kajtka przy asyście Adriana Wiśniewskiego, prowadząc w 58 min. już 3:1.

Pod koniec meczu, gdy na twarzach naszych chłopców pojawiła się już radość, rozprężenie i euforia, w wyniku zdobywanych trzech punktów przytrafia nam się wpadka w 69 min. i strata gola w zamieszaniu podbramkowym.

Nagle gwizdek końcowy i radość, radość, wielka radość! Hattrick Kajtka i udany debiut na bramce w pełnym wymiarze czasu Szymona Majewskiego to nie wszystko, dziś również mieliśmy zgraną 18 – tkę i serce do gry.

To wielki dzień dla pierwszej drużyny SEMPA 2003, wielka zasługa chłopaków, brawa za walkę i dyscyplinę oraz uporządkowaną grę, wielka zasługa trenera Tomka Kuźmy za nakreślenie planu na mecz z bardzo wymagającym rywalem i konsekwentną realizację. Teraz wiemy, że możemy wygrać z każdym, wiedzą to też rywale z grupy, którzy mają twardy orzech do zgryzienia przed meczem z nami.......ale to nie nasz problem :)

Autor: Adam Kowalski

Zachęcamy również rodziców z innych klubów do przesyłania nam tekstów z ważniejszych meczów Waszych pociech. Proszę je słać na adre: sport@ursynow.pl. W miarę możliwości będziemy je publikować. Teksty pisane z perpektywy dorosłych opiekunów młodych sportowców mają swój niepotwarzalny klimat i mamy nadzieję, że będą u nas gościć częściej. 

Archiwum aktualności

Kalendarz

Styczeń 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 styczeń 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 styczeń 2019 (sobota)
6
7
8
9
10
11
Events of the day 12 styczeń 2019 (sobota)
13
14
15
16
Events of the day 17 styczeń 2019 (czwartek)
Events of the day 18 styczeń 2019 (piątek)
Events of the day 19 styczeń 2019 (sobota)
Events of the day 20 styczeń 2019 (niedziela)
Events of the day 21 styczeń 2019 (poniedziałek)
Events of the day 22 styczeń 2019 (wtorek)
Events of the day 23 styczeń 2019 (środa)
Events of the day 24 styczeń 2019 (czwartek)
Events of the day 25 styczeń 2019 (piątek)
Events of the day 26 styczeń 2019 (sobota)
Events of the day 27 styczeń 2019 (niedziela)
Events of the day 28 styczeń 2019 (poniedziałek)
Events of the day 29 styczeń 2019 (wtorek)
Events of the day 30 styczeń 2019 (środa)
Events of the day 31 styczeń 2019 (czwartek)
X

Wyślij link znajomemu