SEMP - Varsovia (relacja rodzica)

14
10
Gry zespołowe

Jeszcze rok temu o tej porze, kiedy pierwsza drużyna SEMP-a w roczniku 2003 spadła do drugiej ligi nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Do dzisiejszej pozycji na arenie futbolu chłopcy z Koncertowej szli jak burza.

Na jesieni 2015 awansowali do pierwszej ligi z pierwszego miejsca nie przegrywając ani jednego meczu i z bilansem 41 goli. Na tym nie przestali ciężko pracując i sumiennie przygotowując się do nowego sezonu. Na wiosnę 2016 awansowali z pierwszego miejsca do Ekstraligi, czyli doborowego towarzystwa 8 najlepszych drużyn w roczniku z całego Mazowsza.

Obecnie po 9 kolejkach SEMP-y zajmują 3 lokatę po Polonii Warszawa i Escoli. Chłopcy przyzwyczaili nas już do swojej zorganizowanej i konsekwentnej taktyki nakreślonej każdorazowo przez swojego doświadczonego trenera Tomasza Kuźmę, ale 9 kolejka to był istny popis ich wyszkolenia.

Ech......co to była za runda ? Polonia wygrała z Radomiakiem, Wisła i Ursus również wygrały swoje mecze depcząc SEMP-om w tabeli po piętach, więc po sobocie wszystkie oczy skierowane były na Estadio Koncertowa i na niedzielnymecz z Escolą.

Wiedzieliśmy, że rywal nie przegrał w tej lidze ani jednego meczu, co więcej żadnego też nie zremisował zachowując komplet punktów, a jedyną straconą bramkę wbili im właśnie SEMP-y.

Również w dniu meczu, wydawało by się, mocno wyselekcjonowani chłopcy z Escoli przyjechali po łatwy łup.

Mecz rozpoczął się w standardowym stylu zepchnięcia naszych chłopców na swoją połowę i ciągłych, dynamicznych ataków. Jednak doskonale ustawiona tego dnia nasza defensywa i pokornie słuchająca sugestii swojego Wodza nie pozwalała na wejście w nasze pole karne.

Z minuty na minutę akcje Escoli stawały się coraz bardziej powtarzalne i schematyczne, a zarazem czytelne dla naszych graczy więc nie miały szans na powodzenie.

Przeciwnik rozbijał się o nasz mur trzymający się w dwóch liniach. Zrezygnowana i zaskoczona odpuściła ataki i próbowała nas wyciągnąć na swoją połowę, jednak my konsekwentnie czekaliśmy na nich „na swoim podwórku”, a tu znów czekał nasz mur.

Escola rozpoczęła ostrzeliwanie nas z daleka i jednym takim strzałem w 12 min. pod poprzeczkę zaskoczyła naszego inaugurującego w pełnym wymiarze czasowym bramkarza Majewskiego.

Na przerwę schodzimy pełni optymizmu przed drugą połową, bo gra stała się bardzo wyrównana.

W drugiej połowie nasze SEMP-y chciały już od pierwszej minuty rozszarpać Escolę, ale Trener ciągle ich trzymał w zwartym defensywnym szeregu niczym Leonidas Spartan w wąwozie Termopilskim. Wtedy wszyscy zrozumieliśmy, że „trener ma plan” i głównie liczy na grę z kontry.

Pierwsza miała miejsce w 39 min. - piłka za plecy obrońców i piękna brama Kajtka Staniszewskiego po asyście super grającego Piotrka Sobczaka. W szeregach przeciwników i ich rodziców szok i niedowierzanie.

Varsovia rozpoczęła znów ataki oskrzydlające, ale my wróciliśmy do defensywy i pełnej koncentracji. W niewiele ponad 10 minut znów zaskoczyliśmy przeciwnika szybkim kontratakiem Krzyśka Schabka i w końcowym efekcie znów golem Kajtka wychodząc na prowadzenie.

Teraz dopiero wyglądało to jak wbicie włóczni w kark byka. Cała Escola rzuciła się na naszą bramkę zupełnie się otwierając. Po paru minutach znów skarciliśmy ich za to trzecią bramką Kajtka przy asyście Adriana Wiśniewskiego, prowadząc w 58 min. już 3:1.

Pod koniec meczu, gdy na twarzach naszych chłopców pojawiła się już radość, rozprężenie i euforia, w wyniku zdobywanych trzech punktów przytrafia nam się wpadka w 69 min. i strata gola w zamieszaniu podbramkowym.

Nagle gwizdek końcowy i radość, radość, wielka radość! Hattrick Kajtka i udany debiut na bramce w pełnym wymiarze czasu Szymona Majewskiego to nie wszystko, dziś również mieliśmy zgraną 18 – tkę i serce do gry.

To wielki dzień dla pierwszej drużyny SEMPA 2003, wielka zasługa chłopaków, brawa za walkę i dyscyplinę oraz uporządkowaną grę, wielka zasługa trenera Tomka Kuźmy za nakreślenie planu na mecz z bardzo wymagającym rywalem i konsekwentną realizację. Teraz wiemy, że możemy wygrać z każdym, wiedzą to też rywale z grupy, którzy mają twardy orzech do zgryzienia przed meczem z nami.......ale to nie nasz problem :)

Autor: Adam Kowalski

Zachęcamy również rodziców z innych klubów do przesyłania nam tekstów z ważniejszych meczów Waszych pociech. Proszę je słać na adre: sport@ursynow.pl. W miarę możliwości będziemy je publikować. Teksty pisane z perpektywy dorosłych opiekunów młodych sportowców mają swój niepotwarzalny klimat i mamy nadzieję, że będą u nas gościć częściej.