Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ruszyli z kopyta

26.07.2017
Pozostałe

Wczoraj na Torze Wyścigów Konnych ścigali się kolarze nie dżokeje. Prawie stu pięćdziesięciu zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi, Łotwy i Ukrainy wzięło udział w prologu 60. Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Dystans dwóch i pół kilometra zawodnicy pokonywali w okolicach trzech minut. Trasa bardzo krótka, więc trzeba było zaryzykować, żeby "urwać" choć kilka sekund. Nie każdy startujący się na to odważył. Trzeba było pokonać dwa stuosiemdziesięciostopniowe zakręty a mżący nieustannie deszcze nie ułatwiał zadania.

Żeby się liczyć w stawce należało pokonać pętlę ze średnią prędkością pięćdziesięciu jeden kilometrów na godzinę. Najszybszy na prologu Adrian Banaszek z Kloss Cycling Team jako jedyny pokonał barierę pięćdziesięciu trzech km/h.

- Trochę jestem zaskoczony. To moje dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Miałem dłuższą przerwę spowodowaną chorobą a ostatnio byłem na obozie w górach, gdzie szybkości nie robiłem. - przyznał szczęśliwy zwycięzca.

Wyraźnie wzruszony był Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

- Dzisiaj tu jestem bardziej jako tata. - żartował ze łzami szczęścia w oczach ojciec Adriana.

O sekundę gorszy czas od triumfatora uzyskał Marcin Białobłocki z CCC Sprandi Polkowice. Jego klubowemu koledze Patrykowi Stoszowi zabrakło trzech sekund do najwyższego stopnia podium.

Podczas wyścigu obecni byli przedstawiciele Dzielnicy Ursynów – Wiceburmistrz Rafał Miastowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel. Obydwaj goście otrzymali od organizatorów pamiątkowe tabliczki.

- Chcemy w ten sposób podziękować za wieloletnią współpracę czy to przy okazji organizowania tego wyścigu czy czwartków kolarskich. - tłumaczył dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek. - Ursynów, to najprzyjaźniejsza kolarstwu dzielnica Warszawy.

Trudno się nie zgodzić. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach odbyły się u nas trzydniowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Górskim no i prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Kolarze będą ścigać się po naszym województwie aż do soboty 29 lipca, kiedy w Kozienicach nagrodzeni zostaną najlepsi w całym cyklu.

Wyniki prologu

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu