Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ruszyli z kopyta

26.07.2017
Pozostałe

Wczoraj na Torze Wyścigów Konnych ścigali się kolarze nie dżokeje. Prawie stu pięćdziesięciu zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi, Łotwy i Ukrainy wzięło udział w prologu 60. Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Dystans dwóch i pół kilometra zawodnicy pokonywali w okolicach trzech minut. Trasa bardzo krótka, więc trzeba było zaryzykować, żeby "urwać" choć kilka sekund. Nie każdy startujący się na to odważył. Trzeba było pokonać dwa stuosiemdziesięciostopniowe zakręty a mżący nieustannie deszcze nie ułatwiał zadania.

Żeby się liczyć w stawce należało pokonać pętlę ze średnią prędkością pięćdziesięciu jeden kilometrów na godzinę. Najszybszy na prologu Adrian Banaszek z Kloss Cycling Team jako jedyny pokonał barierę pięćdziesięciu trzech km/h.

- Trochę jestem zaskoczony. To moje dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Miałem dłuższą przerwę spowodowaną chorobą a ostatnio byłem na obozie w górach, gdzie szybkości nie robiłem. - przyznał szczęśliwy zwycięzca.

Wyraźnie wzruszony był Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Dariusz Banaszek.

- Dzisiaj tu jestem bardziej jako tata. - żartował ze łzami szczęścia w oczach ojciec Adriana.

O sekundę gorszy czas od triumfatora uzyskał Marcin Białobłocki z CCC Sprandi Polkowice. Jego klubowemu koledze Patrykowi Stoszowi zabrakło trzech sekund do najwyższego stopnia podium.

Podczas wyścigu obecni byli przedstawiciele Dzielnicy Ursynów – Wiceburmistrz Rafał Miastowski oraz Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Zenon Dagiel. Obydwaj goście otrzymali od organizatorów pamiątkowe tabliczki.

- Chcemy w ten sposób podziękować za wieloletnią współpracę czy to przy okazji organizowania tego wyścigu czy czwartków kolarskich. - tłumaczył dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek. - Ursynów, to najprzyjaźniejsza kolarstwu dzielnica Warszawy.

Trudno się nie zgodzić. Tylko w ostatnich dwóch tygodniach odbyły się u nas trzydniowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kolarstwie Górskim no i prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Kolarze będą ścigać się po naszym województwie aż do soboty 29 lipca, kiedy w Kozienicach nagrodzeni zostaną najlepsi w całym cyklu.

Wyniki prologu

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu