Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Ruszyły zapisy na Wielką Ursynowską!

14.08.2019
Bieganie

W sobotę, 7  września odbędzie się ósma edycja biegu „Wielka Ursynowska”. Zawodnicy pobiegną po... trawie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. - To wyjątkowe i niezapomniane przeżycie - mówią uczestnicy ubiegłorocznych zawodów.

Do pokonania - jak zawsze - są dwa 2,5 kilometrowe okrążenia po trawiastej nawierzchni, na której zazwyczaj ścigają się najszybsze wierzchowce w Polsce. Oprócz klasycznych klasyfikacji, będzie również osobna dla tych śmiałków, którzy zdecydują się pokonać trasę biegu boso.

- W takich warunkach to aż głupio biec w butach. Stopa kocha naturalne podłoże, odpoczywa a mnie łatwiej dotrzeć bez uszczerbku do mety - mówi Adam, który co roku na „Wielkiej Ursynowskiej” biegnie boso. 

Imprezą towarzyszącą biegu głównego będą w tym roku biegi dziecięce – co nada całemu wydarzeniu charakter rodzinny.

Zapisy do wrześniowych zawodów już ruszyły. Pakiet startowy, zapewniający numer startowy oraz pamiątkowy medal za ukończenie zawodów, można zdobyć, rejestrując się na stronie www.wielkaursynowska.waw.pl. Opłata za udział w biegu to symboliczne 10 zł. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Po zakończeniu rywalizacji sportowej na Torze Wyścigów Konnych znów pobiegną koniec. Odbędzie się m.in. gonitwa o Puchar Burmistrza Ursynowa.

Jak co roku „Wielka Ursynowska” ma charakter charytatywny. Uczestnicy biegu, podobnie jak w poprzednich latach, mogą wesprzeć ursynowską Fundację Hospicjum Onkologiczne im. Świętego Krzysztofa, do czego gorąco zachęcamy. Informacje na temat misji tej organizacji na stronie: https://fho.org.pl/misja-i-statut/

ZOBACZ ZDJĘCIA Z VII WIELKIEJ URSYNOWSKIEJ:

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu