Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Rugby na wózkach w Arenie Ursynów. Niesamowite emocje, walka o półfinały

04.07.2019
Gry zespołowe
Sporty walki

Osiem drużyn, jeden cel – wygrać Metro Cup 2019. W Arenie Ursynów trwa międzynarodowy turniej rugby na wózkach, w którym mierzą się reprezentacje narodowe. Wśród nich reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Janusza Kozaka.

W rywalizacji mierzyły się – oprócz Polaków – zespoły z Brazylii, Niemiec, Rosji, Francji, Danii, Holandii oraz Szwecji. Pierwszego dnia rozgrywano część spotkań fazy grupowej, w których zapadły niektóre rozstrzygnięcia odnośnie obsady półfinałów, a także meczów o piąte i o siódme miejsce. Dokończenie rywalizacji grupowej w piątek, zaś mecze finałowe Metro Cup – w sobotę.

W grupie A znalazły się drużyny Szwecji, Rosji, Brazylii oraz Niemiec. Mecze rozgrywano na dystansie czterech kwart, z których każda trwała po 8 minut. Gracze mieli także udostępnione dwie połowy hali, na których jednocześnie rozgrywano dwa mecze danej grupy. W rywalizacjach padły następujące wyniki:

  • Szwecja – Rosja 34:46
  • Brazylia – Niemcy 49:56
  • Szwecja – Niemcy 39:57
  • Brazylia – Rosja 48:47

Szczególne emocje towarzyszyły spotkaniu Brazylijczyków z Rosjanami, co podkreślał m. in. dyrektor turnieju Metro Cup, Tomasz Szkwara ze Stowarzyszenie Sportów Osób Niepełnosprawnych (SSON). - To była perełka pierwszego dnia turnieju, jestem o tym przekonany. Tym bardziej się cieszymy, że trafiło nam się takie spotkanie, ponieważ chętnie wracamy na Ursynów z kolejnymi edycjami Metro Cup – mówił nam po zakończeniu rywalizacji.

W grupie B znalazła się z kolei reprezentacja Polski. Podopieczni Janusza Kozaka nie poradzili sobie jednak zbyt dobrze. Drużyna jest w fazie przebudowy. Wykorzystuje turniej Metro Cup jako sprawdzian przygotowawczy przed mistrzostwami Europy Dywizji A. Poniosła pierwszego dnia dwie porażki – najpierw z Danią 47:65, a następnie z Francją – 32:57. W pozostałych spotkaniach grupy B Francuzi pokonali Holendrów 58:28, zaś Dania wygrała z Holandią 69:41.

- Dla nas wynik jest mimo wszystko sprawą drugorzędną. Mieliśmy taki cel, aby dostać się na turniej kwalifikacyjny do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku. On odbędzie się z kolei po mistrzostwach Europy, do których Metro Cup nas przygotowuje. Nie wiadomo, czy nam się uda – drużyna jest w fazie przebudowy, odsunięto mojego najbardziej doświadczonego zawodnika, a samą ekipę muszę sam na nowo poukładać. Czeka nas dużo pracy, ale najlepszym słowem, jakie określi ten pierwszy dzień będzie nauka. Bo ten turniej jest właśnie dla nas nauką – mówił po zakończonych meczach trener Janusz Kozak.

- Przegrane Polaków nas nie martwią, ten turniej jest dla nich czymś, co sprawi, że nabiorą doświadczenia. To jest dla nich przetarcie przed zgrupowaniem w Cetniewie, a także wyjazdem na mistrzostwa. W ten sposób drużyna przygotuje najlepiej. Oczywiście, turniej jest turniejem – każdy walczy o jak najlepszy rezultat. Ale musimy mieć też sporo wyrozumiałości dla zespołu, który wciąż się uczy i przygotowuje – podkreślił Tomasz Szkwara.

W piątek dokończenie fazy grupowej – rezultaty trzeciej kolejki wyłonią półfinalistów, a także składy meczów, które zdecydują o walce o piąte oraz o siódme miejsce. Turniej w Arenie Ursynów potrwa do soboty.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu