Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Rugby na wózkach w Arenie Ursynów. Niesamowite emocje, walka o półfinały

04.07.2019
Gry zespołowe
Sporty walki

Osiem drużyn, jeden cel – wygrać Metro Cup 2019. W Arenie Ursynów trwa międzynarodowy turniej rugby na wózkach, w którym mierzą się reprezentacje narodowe. Wśród nich reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Janusza Kozaka.

W rywalizacji mierzyły się – oprócz Polaków – zespoły z Brazylii, Niemiec, Rosji, Francji, Danii, Holandii oraz Szwecji. Pierwszego dnia rozgrywano część spotkań fazy grupowej, w których zapadły niektóre rozstrzygnięcia odnośnie obsady półfinałów, a także meczów o piąte i o siódme miejsce. Dokończenie rywalizacji grupowej w piątek, zaś mecze finałowe Metro Cup – w sobotę.

W grupie A znalazły się drużyny Szwecji, Rosji, Brazylii oraz Niemiec. Mecze rozgrywano na dystansie czterech kwart, z których każda trwała po 8 minut. Gracze mieli także udostępnione dwie połowy hali, na których jednocześnie rozgrywano dwa mecze danej grupy. W rywalizacjach padły następujące wyniki:

  • Szwecja – Rosja 34:46
  • Brazylia – Niemcy 49:56
  • Szwecja – Niemcy 39:57
  • Brazylia – Rosja 48:47

Szczególne emocje towarzyszyły spotkaniu Brazylijczyków z Rosjanami, co podkreślał m. in. dyrektor turnieju Metro Cup, Tomasz Szkwara ze Stowarzyszenie Sportów Osób Niepełnosprawnych (SSON). - To była perełka pierwszego dnia turnieju, jestem o tym przekonany. Tym bardziej się cieszymy, że trafiło nam się takie spotkanie, ponieważ chętnie wracamy na Ursynów z kolejnymi edycjami Metro Cup – mówił nam po zakończeniu rywalizacji.

W grupie B znalazła się z kolei reprezentacja Polski. Podopieczni Janusza Kozaka nie poradzili sobie jednak zbyt dobrze. Drużyna jest w fazie przebudowy. Wykorzystuje turniej Metro Cup jako sprawdzian przygotowawczy przed mistrzostwami Europy Dywizji A. Poniosła pierwszego dnia dwie porażki – najpierw z Danią 47:65, a następnie z Francją – 32:57. W pozostałych spotkaniach grupy B Francuzi pokonali Holendrów 58:28, zaś Dania wygrała z Holandią 69:41.

- Dla nas wynik jest mimo wszystko sprawą drugorzędną. Mieliśmy taki cel, aby dostać się na turniej kwalifikacyjny do igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku. On odbędzie się z kolei po mistrzostwach Europy, do których Metro Cup nas przygotowuje. Nie wiadomo, czy nam się uda – drużyna jest w fazie przebudowy, odsunięto mojego najbardziej doświadczonego zawodnika, a samą ekipę muszę sam na nowo poukładać. Czeka nas dużo pracy, ale najlepszym słowem, jakie określi ten pierwszy dzień będzie nauka. Bo ten turniej jest właśnie dla nas nauką – mówił po zakończonych meczach trener Janusz Kozak.

- Przegrane Polaków nas nie martwią, ten turniej jest dla nich czymś, co sprawi, że nabiorą doświadczenia. To jest dla nich przetarcie przed zgrupowaniem w Cetniewie, a także wyjazdem na mistrzostwa. W ten sposób drużyna przygotuje najlepiej. Oczywiście, turniej jest turniejem – każdy walczy o jak najlepszy rezultat. Ale musimy mieć też sporo wyrozumiałości dla zespołu, który wciąż się uczy i przygotowuje – podkreślił Tomasz Szkwara.

W piątek dokończenie fazy grupowej – rezultaty trzeciej kolejki wyłonią półfinalistów, a także składy meczów, które zdecydują o walce o piąte oraz o siódme miejsce. Turniej w Arenie Ursynów potrwa do soboty.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Kwiecień 2020

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
X

Wyślij link znajomemu