Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Rowerem przez Europę. Ursynowski ultrakolarz przejechał 4700 km!

30.07.2019
Pozostałe

Remek Siudziński z Ursynowa ukończył Race Across Europe. Ultrakolarz pokonał 4700 km w 12 dni, 16 godzin i 39 minut. Choć nie udało się pokonać dotychczasowego rekordu wyścigu - zabrakło nieco ponad 9 godzin - to Remek jest zadowolony z wykręconego wyniku.

Ultrakolarz z dzielnicy wystartował z francuskiego Calais 30 czerwca o godz. 10:15. Remek miał już ogromne doświadczenie na tak dużych dystansach, bo w zeszłym roku ukończył Race Across America, czyli 4800 km na rowerowym siodełku wzdłuż Stanów Zjednoczonych.

- Race Across Europe okazał się trudniejszy niż przypuszczałem. Porównywałem go z Race Across America. Oba mają niecałe pięć tysięcy kilometrów, ale wyścig przez Europę jest znacznie bardziej górzysty. Płaskie odcinki są tam rzadkością - mówi nam Remek, ultrakolarz z Ursynowa.

Start! Jak taka trasa wygląda w praktyce? To prawdziwe wyzwanie logistyczne, fizyczne i psychiczne - wymagająca przygoda. Remek dobę dzielił na trzy części. Wieczorna przerwa na posiłek, nocny stop na dwugodzinny sen, kąpiel i posiłek oraz przystanek w południe - jedzenie i godzinna drzemka. Na trasie ciągłe spotkania z pozostałymi kolarzami, którzy przygotowali własne strategie na Race Across Europe - indywidualne godziny snu i posiłków.

Jak wyglądała sama trasa? Nie było lekko, ale śródziemnomorskie pejzaże rekompensowały trudy i wyciśnięty w drodze pot.

- Najdłuższy podjazd miał kilkadziesiąt kilometrów i dwa tysiące metrów w pionie. Jakość dróg bardzo zróżnicowana, a na trasie dużo wiosek i miasteczek, dość intensywny ruch samochodów. Nie miałem, kiedy się nudzić, a piękne krajobrazy Francji, Włoch i Hiszpanii nagradzały wszelkie trudy - dodaje Remek.

Z opowieści Remka wynika, że było kilka krytycznych momentów. Na tak długiej trasie ciało musi zareagować na stały wysiłek i ciągłe eksploatowanie. Stopy obolałe od krętych i długich serpentynach z kostki brukowej na Słowenii. Otarcia, obicia i pośladki, które na odcinku włoskim zaczęły dokuczać niemiłosiernie.

Gdzieś w okolicy hiszpańskiej Saragossy Remek stracił nadzieję na pobicie rekordu trasy, który należy do Fritza Geersa. Pod koniec liczyła się tylko rywalizacja z innymi kolarzami tej edycji. 

- Jestem szczęśliwy, że ukończyłem wyścig. Mocno się do niego przygotowywałem, a to kosztowało sporo czasu i wysiłku. Dziękuję wszystkim kibicom, szczególnie tym z Ursynowa, za wsparcie i ciepłe słowa, któe do mnie docierały - kontynuuje Remek.

6 przejechanych krajów i finał trasy na pięknym Gibraltarze. Latarnia morska Europa Point była ostatnim przystankiem, gdzie ekipa Remka już czekała z szampanem i biało-czerwoną flagą. 12 dni, 16 godzin i 39 minut zajęło ursynowskiemu ultrakolarzowi przejechanie 4700 km. Do pobicia rekordu Race Across Europe zabrakło 9 godzin i 34 minut. Remek jest szczerze zadowolony ze swojego wyniku i zmotywowany do dalszej pracy. Zdążył już przeanalizować poszczególne etapy wyścigu, wyciągnął wnioski, a to ma przełożyć się na wyniki kolejnych wyścigów.

fot. Wszystkie fotografie pochodzą z: www.facebook.com/pg/Ultrakolarz

Archiwum aktualności

Kalendarz

Październik 2019

po wt śr cz pt so nd
1
Events of the day 2 Październik 2019 (środa)
3
4
Events of the day 5 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 6 Październik 2019 (niedziela)
7
8
Events of the day 9 Październik 2019 (środa)
10
11
Events of the day 12 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 13 Październik 2019 (niedziela)
14
15
Events of the day 16 Październik 2019 (środa)
17
18
Events of the day 19 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 20 Październik 2019 (niedziela)
21
22
Events of the day 23 Październik 2019 (środa)
24
25
Events of the day 26 Październik 2019 (sobota)
Events of the day 27 Październik 2019 (niedziela)
28
29
Events of the day 30 Październik 2019 (środa)
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu