Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Rekordowy UCSiR DANCE!

11.03.2019
Pozostałe
Rekreacja

Rekordowy VI Przegląd Taneczny Dzieci i Młodzieży przeszedł do historii. W niedzielę w Arenie Ursynów rywalizowało 866 miłośników tańca sportowego.

Gdy 7 lat temu Agnieszka Robak - pomysłodawczyni imprezy - rozpoczęła I UCSiR Dance zapewne nie spodziewała się, że w kilka lat jej dziecko stanie się jednym z najważniejszych przeglądów tanecznych w Warszawie. 

- Moja córka odnosiła wówczas sukcesy wraz ze swoją grupą taneczną i wygrywała puchary na Żoliborzu. Pomyślałam wówczas, dlaczego nie może wygrywać pucharu burmistrza Ursynowa? Dlaczego nie zrobić porządnego przeglądu na dobrym poziomie właśnie na Ursynowie? - wspomina dziś Agnieszka Robak. Udało się. Dzięki wsparciu dzielnicy oraz perfekcyjnej organizacji konkursu przez Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, impreza nabiera znaczenia. 

W tym roku okazała się wyjątkowo duża. - W tym roku rekord - 866 zawodników, 27 trenerów i opiekunów grup tanecznych, aż 75 pokazów w ciągu tego maratonu i publiczność, która szczelnie wypełniła Arenę Ursynów - mówił Wiesław Krzemiński z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, organizatora imprezy.

Na parkiecie wystąpiły grupy taneczne z kilkanastu szkół tanecznych i kółek szkolnych nie tylko z Ursynowa, ale m.in. z Bemowa, a nawet z miejscowości pozawarszawskich: Płońska czy Raciąża. Ursynów dumnie reprezentowały m.in. SP 303, SP 330, Akademia Tańca Paso, Hand to Hand, Lookas Dance Center, Riviera czy Studio Akcent. Dzieci i młodzież rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, 11-15 lat i powyżej 15. roku życia. Występy podzielone były także na style: hip-hop. modern jazz, disco i cheerleaders oraz inne formy taneczne.

Prezentacje zachwycały nie tylko umiejętnościami młodych tancerek i tancerzy, ale także kolorowymi strojami i perfekcyjnym zgraniem z muzyką. - Wspaniałe występy. Czuję się jak na turnieju tańca, a taniec kocham nad życie, bo sama kiedyś go uprawiałam - mówi Andżelika, która obserwowała z trybun zmagania uczestników UCSiR Dance.

Twardy orzech do zgryzienia miało profesjonalne jury, w skład którego wchodziła m.in. doskonale znana i podziwana przez młode tancerki Katarzyna Bień, choreograf i instruktor, laureatka telewizyjnego You Can Dance. Ostatecznie aż 5 razy triumfowały grupy ze szkoły Hand to Hand, 3 razy n apodium stawały zawodniczki z SP 303, po kilka razy zwyciężały też reprezentantki szkół Akcent, Loff czy Paso.

- Bardzo lubimy tańczyć to nasza pasja. Tańczę już dwa lata - mówiły tuż przed swoim występem zdobywczynie pierwszego miejsca w kategorii "modern, jazz" do 10 lat. - To dzieci z tzw. grupy formacyjnej, trenującej częściej, bo 2 razy w tygodniu po dwie godziny. Przygotowujemy je, aby mogły uczestniczyć w zawodach tanecznych. To nasi najmłodsi zawodnicy, dzieci w wieku 8-9 lat - mówi Małgorzata Grzywińska, instruktor w szkole Hand to Hand.

- Boom na taniec cały czas trwa. To najzdrowszy sposób na to, by oderwać się od nauki. Każdemu polecam! - przekonywała Agnieszka Robak, pomysłodawczyni UCSiR Dance.

Za swoją pasję i serce wkładane w każdy występ laureaci dostawali puchary i nagrody. Wręczali je: burmistrz Robert Kempa, zastępca burmistrza Piotr Zalewski, szefowa dzielnicowej komisji edukacji i sportu Sylwia Krajewska oraz wicedyrektorzy UCSiR: Piotr Kondratowicz i Marek Stańczak. Kolejny, być może znów rekordowy, przegląd już za rok!

Archiwum aktualności

Kalendarz

Sierpień 2019

po wt śr cz pt so nd
1
2
Events of the day 3 Sierpień 2019 (sobota)
Events of the day 4 Sierpień 2019 (niedziela)
5
6
Events of the day 7 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 8 Sierpień 2019 (czwartek)
9
Events of the day 10 Sierpień 2019 (sobota)
11
Events of the day 12 Sierpień 2019 (poniedziałek)
Events of the day 13 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 14 Sierpień 2019 (środa)
15
16
Events of the day 17 Sierpień 2019 (sobota)
18
19
Events of the day 20 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 21 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 22 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 23 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 24 Sierpień 2019 (sobota)
25
26
Events of the day 27 Sierpień 2019 (wtorek)
Events of the day 28 Sierpień 2019 (środa)
Events of the day 29 Sierpień 2019 (czwartek)
Events of the day 30 Sierpień 2019 (piątek)
Events of the day 31 Sierpień 2019 (sobota)

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu