Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Rekordowy Onkobieg! 2 tysiące uczestników, niepowtarzalna atmosfera

09.09.2019
Bieganie
Pozostałe

Wystarczyło przebiec, przejść lub przejechać jedno okrążenie, by pomóc. W niedzielę na Ursynowie odbył się 12. Onkobieg - impreza charytatywna, która jednoczy ludzi w walce z nowotworami. Wzięła w niej udział rekordowa liczna uczestników.

Na starcie tegorocznego Onkobiegu stanęło ponad 2 tys. osób. Wśród nich dzieci i młodzież, niepełnosprawni i chorzy. Wszystkim na sercu leży jakość opieki zdrowotnej na oddziałach onkologicznych oraz pomoc pacjentom walczącym z rakiem. Idea biegu jest prosta - za pokonanie jednego okrążenia trasy liczącej 1,65 km, prowadzącej alejkami wokół Centrum Onkologii przy ul. Roentgena uczestnik otrzymują jedną frotkę. Można pokonać wiele okrążeń, najważniejsze by zmieścić się w godzinnym limicie czasowym. Liczba wydanych frotek przekłada się na ilość pieniędzy wpłaconych na konto Stowarzyszenia Sarcoma, pomagającemu osobom z przebytą chorobą onkologiczną.

I choć nie dla wszystkich wysiłek był łatwy, to wszyscy uczestnicy Onkobiegu dali z siebie wszystko, by jak najwięcej "zarobić" na pomoc potrzebującym.

- Ciężko było, bo na ogół nie biegam, ale chcemy wesprzeć innych i sprawić, by nigdy się tu nie znaleźć. Jest super! Za rok też będę brała udział! - mówi pani Katarzyna, która pokonała 2 okrążenia, czyli 3,3 km.

- Zaliczone dwa okrążenia! Trochę biegłyśmy, trochę szłyśmy, na tyle ile było sił, byle pokonać kolejne okrążenie. Atmosfera jest niesamowita i za rok będzie powtórka - mówią panie Zosia i Halina. 

Wśród tych, którzy pokonywali trasę wokół ursynowskiej Onkologii biegnąc był prof. Piotr Rutkowski, onkolog, kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków. Pokonał 5 okrążeń, on najlepiej wie, że udział w biegu ma sens. - Zawsze te pieniądze idą do pacjentów, a to jest najważniejsze - mówił profesor.

W tym roku podczas Onkobiegu udało się zebrać ponad 115 tys. złotych, a więc o 20 tys. więcej niż w roku poprzednim. Uczestnicy pokonali w sumie 26 152 kilometry.

- Onkobieg rośnie. W przyszłym roku być może uda się zorganizować bieg uliczny. Rozmawiamy o tym z władzami, bo zapotrzebowanie i popularność jest ogromna. Cieszy to, że społeczność biegu organizuje się wokół zdrowia i pomagania chorym. Bierze odpowiedzialność za swoje zdrowie, wykonuje badania diagnostyczne. A pamiętajmy, wczesnie wykryty rak to rak w pełni uleczalny - mówi Szymon Bubiłek ze Stowarzyszenia Sarcoma.

Onkobieg - jak od lat - cieszy się wsparciem dzielnicy Ursynów. Do pokonywania jak największek liczby okrążeń zachęcał uczestników burmistrz Robert Kempa.

Archiwum aktualności

Kalendarz

Grudzień 2019

po wt śr cz pt so nd
Events of the day 1 Grudzień 2019 (niedziela)
2
3
Events of the day 4 Grudzień 2019 (środa)
5
6
Events of the day 7 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 8 Grudzień 2019 (niedziela)
9
10
Events of the day 11 Grudzień 2019 (środa)
12
13
Events of the day 14 Grudzień 2019 (sobota)
Events of the day 15 Grudzień 2019 (niedziela)
16
17
18
19
20
Events of the day 21 Grudzień 2019 (sobota)
22
23
24
25
26
27
Events of the day 28 Grudzień 2019 (sobota)
29
30
31

Na czasie

X

Wyślij link znajomemu