Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Podwójne zwycięstwo szkoły Przymierza Rodzin w wieloboju łyżwiarskim

23.02.2019
Gry zespołowe
Sport szkolny

Młodzi łyżwiarze ze szkoły przy Grzegorzewskiej od kilku lat nie pozwalają sobie odebrać tytułu mistrza dzielnicy. W tym roku – oprócz chłopców – na podium stanęły również dziewczęta z tej samej szkoły, które także sięgnęły po złoto.

Po feriach dzieci z ursynowskich szkół wróciły do sportowej rywalizacji w ramach 52. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Tegoroczne eliminacje w wieloboju łyżwiarskim, po raz pierwszy w historii dzielnicy, odbyły się na Torwarze. Obiekt nieporównywalnie lepszej klasy niż lokalne Figlowisko, z dobrze utrzymaną płytą lodową o wymiarach 30x60 m, gościł we czwartek jedynie sześć drużyn z Ursynowa. Rok wcześniej było to jedenaście zespołów.

Nie wiadomo, czy tak niska frekwencja spowodowana była lokalizacją Torwaru, nieprzyjemną pogodą, czy może brakiem wiary innych drużyn w pokonanie wieloletnich mistrzów ze 112 Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Pewne jest natomiast to, iż chłopcy z Grzegorzewskiej nie mieli w tym roku praktycznie żadnej konkurencji. Dla trenujących hokej podopiecznych Adama Pańczaka zespół SP 100 nie stanowił większego wyzwania. Zwycięstwo z łącznym czasem 4.59,88 min wobec 7.12,13 min przyszło im łatwo.

„Błękitna sztafeta", czyli konkurencja dziewczyn, podobnie jak „Złoty krążek" u chłopców, to rywalizacja przeprowadzana na czas. Jakkolwiek zadania dziewcząt koncentrowały się głównie na jeździe, chłopcy zaś musieli wykazać się m.in. celnością przy podaniach i trafieniach do bramki, złoty medal przypadł w udziale tej szkole, której uczniowie poradzili sobie ze wszystkim najszybciej. Na tym polu 10 sekund przewagi nad swoimi rywalkami ze Szkoły Podstawowej nr 96 wypracowały dziewczęta z Przymierza Rodzin.

- Chłopcy regularnie trenują, w tym roku będą bronić tytułu mistrza Warszawy w swojej kategorii wiekowej. Dziewczyny natomiast dostały się do stołecznego etapu rywalizacji po raz pierwszy. Wiem, że nie będzie im łatwo, gdyż poziom łyżwiarstwa u najmłodszych podnosi się z roku na rok. Życzę im udanego występu i miejsca w pierwszej ósemce wśród poszczególnych dzielnic – podsumował występ swoich uczniów Adam Pańczak, trener.

- Trochę szkoda, że potencjał Torwaru nie skusił do przyjazdu większej liczby szkół. Ratusz zorganizował w tym roku zawody w profesjonalnych warunkach i mogło z tego skorzystać więcej dzieci. Z drugiej strony te, które do nas przyjechały, miały całe lodowisko tylko dla siebie. Atmosfera rywalizacji była wspaniała, zabawa towarzyszyła nam od początku do końca turnieju – mówi Piotr Kubów, organizator zawodów.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale oraz puchary z rąk zastępcy burmistrza Ursynowa – Piotra Zalewskiego. Młodzi sportowcy przyjęli również gratulacje od Ewy Garsteckiej z  Wydziału Sportu i Rekreacji ursynowskiego ratusza.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu