Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa

Pobiegli w szczytnym celu! Za nami siódmy Bieg Chomika

12.07.2019
Bieganie

Natolin już po raz kolejny wypełnił się biegaczami – tym razem nadeszła pora na siódmą edycję charytatywnego Biegu Chomika. W czwartkowy wieczór w parku Przy Bażantarni blisko 150 biegaczy rywalizowało na dystansie 10 kilometrów, by pomóc zwierzętom. Najlepszy okazał się Bartłomiej Falkowski z Bartek Trenuje Team, który ukończył bieg po 34 minutach i 7 sekundach.

Bieg Chomika to pierwszy w Polsce darmowy bieg charytatywny na rzecz zwierząt ze schronisk. W jego ramach organizowana jest zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy dla zwierząt, podopiecznych Fundacji Tusia. Uczestnicy biegu mogli przekazać na rzecz fundacji m. in. naczynia, obroże, legowiska i przeróżne akcesoria potrzebne do opieki nad zwierzętami. Co roku Stowarzyszenie Entuzjastów Aktywności Fizycznej (SEAF) organizuje dwa biegi charytatywne, których celem jest wsparcie tej fundacji.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszym wydarzeniem. Od strony frekwencji to po prostu rewelacja, podobnie jak liczba rzeczy, którą udaje się zebrać dla podopiecznych fundacji - mówi nam Aleksander Szeląg, wiceprezes SEAF, organizatora wydarzenia.

O godzinie 20:00 na trasę biegu w parku Przy Bażantarni wyruszyło 145 zawodników, spośród których 143 udało się ukończyć cały dystans - 10 kilometrów (6 okrążeń wokół parku). Wielu z nich trasa była znana, bo co tydzień biegną nią w ramach sobotnich Parkrunów. Najlepszy okazał się Bartłomiej Falkowski z Bartek Trenuje Team (czas: 00:34:07).

- Bardzo fajna impreza – miło można spędzić wieczór. Korzystam z wielu okazji do tego, by móc się sprawdzić, a biegam regularnie od 2015 roku. Pokonałem dziś mojego kolegę, który z kolei w poprzednich naszych wspólnych zawodach na Woli, był ode mnie szybszy, więc dziś wziąłem rewanż. Najważniejszy jednak jest oczywiście cel charytatywny samego biegu - powiedział zwycięzca.

Falkowski finiszował przed Kamilem Szymaniakiem z K(r)opka Team (czas: 00:35:08) i Markiem Wilczurą z zespołu Kancelaria Sportowa Staszewscy (czas 00:36:49). Oprócz nich, nagrodzone zostały także trzy najlepsze panie – na tzw. „żeńskim” podium uplasowały się Olga Miszkiewicz-Górecka z zespołu Vege Runners (czas 00:46:19), Anna Gadomska z PZU Sport Team (czas 00:48:05), a także Krystyna Rzymowska (czas 00:49:57).

Rywalizacja na trasie była bardzo zacięta, natomiast organizatorzy na każdym kroku podkreślali charytatywny charakter imprezy. - Nasz główny cel to działanie wolontaryjne. Mamy wsparcie od wolontariuszy lokalnych, uczestników parkrunów, biegaczy, którzy startują we wszystkich możliwych imprezach. Do tego wszystkiego jest z nami sanitarna służba szkolna, co sprawia, że od strony bezpieczeństwa również wydarzenie na bardzo wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy mogli liczyć na tak duże wsparcie, na tak dużą frekwencję także zimą, podczas kolejnego biegu - podkreślił organizator Aleksander Szeląg.

A kolejna edycja Biegu Chomika odbędzie się 5 grudnia, będzie to edycja z okazji Mikołajek.