Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Po trzeci medal Mistrzostw Polski juniorów! Rusza kolejna faza rozgrywek

08.03.2018
Gry zespołowe

Walka o Mistrzostwo Polski juniorów rozkręca się na dobre. Przed szesnastoma drużynami, które już w najbliższy weekend staną w szranki do walki o awans na turniej Finałowy, nie lada wyzwanie - tylko połowa z nich dostanie szanse gry o medale. 

KS Metro Warszawa, Dafi Społem Kielce, AZS 2020 Częstochowa, KS Wifama Łódź, AKS V LO Rzeszów, MMKS Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk SA, MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin, EKS Skra Bełchatów, BKS Chemik Bydgoszcz, Exact Systems Norwid Częstochowa, UKS SMS Joker Piła, KS Gwardia Wrocław, MMKS Maraton Świnoujście, Jastrzębski Węgiel i AZS UWM Olsztyn, te drużyny, już od piątku, walczyć będą w: Częstochowie, Wrocławiu, Rzeszowie i Warszawie o możliwość gry w Finale Mistrzostw Polski juniorów zaplanowanym na 11-15 kwietnia. 

Jednym z gospodarzy Turnieju Półfinałowego jest KS Metro Warszawa. Podopieczni trenera Jacka Jankowskiego są w świetnej formie i jak dotychczas wszystkie spotkania rozstrzygają na swoją korzyść - najpierw nie mieli sobie równych na Mistrzostwach Mazowsza, a później na turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Teraz czas postawić kolejny krok na drodze do upragnionego medalu. 

Rozgrywki wkraczają już w decydującą fazę. Zostało szesnaście najlepszych zespołów w kraju. Jestem pewien, że żadna z drużyn nie znalazła się w tym gronie przypadkowo. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas ciężki turniej. Ale nie ukrywamy,  że interesuje nas tylko zwycięstwo. Mamy argumenty sportowe i nie raz udowadnialiśmy, że jesteśmy mocnym zespołem. Mam nadzieję - ba! Jestem pewien, że tak będzie i teraz - deklaruje Dominik Żukowski, rozgrywający KS Metro. 

Klub Sportowy Metro Warszawa po medal Mistrzostw Polski juniorów sięgał  w swojej siatkarskiej historii dwukrotnie. 

Pierwszy raz na podium stanął rocznik 1987/1988/1989, trenerów Wojciecha Szczuckiego i Mirosława Sroki. W składzie Tomasz Walendzik, Robert Pucuła, Rafał Reszczyk, Piotr Nowakowski, Łukasz Grobelny, Krzysztof Wierzbowski, Jakub Radomski, Andrzej Wrona, Paweł Mikołajczak, Łukasz Wróbel, Adam Sotek, Jan Król i Karol Kłos, to Oni zdobywają pierwszy historyczny medal dla juniorów Metra. " Powitanie ekipy w nocy o 2.30 na Ursynowie. Był szampan i gratulacje. Zmęczenie podróżą i turniejem tłumiło radość z sukcesu, ale tych wspomnień i emocji nikt nam już nie zabierze! ", czytamy  we wspomnieniach na stronie Klubu. 

To był historyczny Medal. Pierwszy w historii juniorów Metra. Brąz smakował przepięknie, ale pozostał niesmak, przegraliśmy wówczas tylko jedno spotkanie, półfinałowe, i to zdecydowało, że przyszło nam walczyć 'tylko' o brąz. Byliśmy świetną ekipą, zresztą to widać, po tym w jakim miejscu są teraz chociażby Karol, Piotrek i Andrzej... Stworzyliśmy wtedy prawdziwą drużynę, to był nasz klucz do sukcesu - wspomina Paweł Mikołajczak

Kolejny medal dla Metra w 2013 przywieźli z Turnieju w Leżajsku juniorzy z rocznika 1994/1995/1996, trenerów Wojciecha Szczuckiego, Jacka Jankowskiego i Antoniego Marczyńskiego.  Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Julian Mituniewicz, Karol Rawiak, Piotr Trojan, Damian Zygmunt, Kamil Kucharczyk, Paweł Halaba, Patryk Sadlej, Maciej Stępień, Andrzej Kubicki, Konrad Strzelec, Wojciech Łacisz, wygrywając z  EKS Skra Bełchatów  zdobyli drugi juniorski brąz dla Metra. - Wtedy mało kto na nas stawiał, można powiedzieć, że byliśmy czarnym koniem tych mistrzostw. Zdobycie tego brązowego medalu pamiętam do dziś, graliśmy z Bełchatowem, było ciężko, ale po emocjonującym meczu wygraliśmy w tie-breaku 15 do 13. Euforia po ostatnim punkcie była niesamowita! To była najpiękniejsza chwila w moim życiu... Dziś, patrząc na drużynę juniorów uważam, że mają duże szanse na zdobycie medalu, nawet złotego. Choć w sporcie zdarzyć może się wszystko, to wierzę, że niedługo ten medal, na który niezwykle ciężko pracują, zawiśnie na ich szyjach - mówi Patryk Sadlej, obecnie Trener w KS Metro Warszawa.

Klub Metro, który od kilku lat jest wymieniany w czołówce najlepszych młodzieżowych klubów w Polsce, a o medal Mistrzostw Polski juniorów walczy również w tym sezonie. Aby dojść do Finału, podopieczni Jacka Jankowskiego muszą zająć jedno z dwóch pierwszych, premiowanych do awansu, miejsc. 

Grupa IV, której są gospodarzem, swoje mecze rozgrywać będzie w Hali przy Hirszfelda, a rywalami Metra będą Drużyny z Olsztyna, Bełchatowa i Świnoujścia. 

Uważam, że mamy wszystkie argumenty, aby awansować do turnieju finałowego. Musimy jednak cały czas być skoncentrowani i grać na naszym równym, wysokim poziomie, jeśli myślimy o pokonaniu wszystkich ekip. Wydaje mi się, że zawody mogą być bardzo interesujące, dlatego zapraszamy wszystkich na salę przy Hirszfelda aby nas dopingowali. Trzymajcie kciuki, nasz cel jest jeden - zaprasza Mateusz Janikowski, przyjmujący juniorów Metra. 

Wszystkie mecze Półfinałowe grupy IV rozgrywane będą od piątku - 9 marca do niedzieli - 11 marca, w Hali SP nr 323 przy Hirszfelda 11, na warszawskim Ursynowie. 

Terminarz zawodów:

Piątek, 9 marca 
godz. 17.00: KS Metro Warszawa – MMKS Maraton Świnoujście | godz. 19.30: AZS UWM Olsztyn – EKS SKRA Bełchatów

Sobota, 10 marca
godz. 14.00: MMKS Maraton Świnoujście – EKS SKRA Bełchatów | godz. 16.30: KS Metro Warszawa – AZS UWM Olsztyn

Niedziela, 11 marca
godz. 10.30: AZS UWM Olsztyn – MMKS Maraton Świnoujście | godz. 13.00: KS Metro Warszawa – EKS SKRA Bełchatów


 

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu