Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy

12.01.2017
Pozostałe

Za nami obfitujący w sportowe emocje rok 2016. Najlepsi stołeczni sportowcy sięgali po laury zwycięstwa na największych międzynarodowych imprezach w tym na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Teraz będziemy mieli okazję nagrodzić ich po raz kolejny.

– Choć w każdej z kategorii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy laureat może być tylko jeden, to zwycięzcami powinni czuć się wszyscy sportowcy. To właśnie oni dostarczali kibiciom emocji i wzruszeń, a swoją determinacją i ciężką pracą pokonywali własne słabości. Chcę pogratulować sportowcom, trenerom oraz organizatorom imprez nominacji we wszystkich kategoriach plebiscytowych i życzę im dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że najbliższe miesiące będą obfitować w kolejne sukcesy warszawskich sportowców. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy.

O wyborze zwycięzców w pięciu, plebiscytowych kategoriach zdecyduje Kapituła złożona z wybitnych polskich sportowców. Obradom przewodniczy Irena Szewińska, a jej pozostałymi członkami są: Dorota IdziTeresa Sukniewicz-KleiberJerzy EngelRyszard Szurkowski oraz Andrzej Supron.

W tym roku Kapituła ma niezwykle trudne zadanie – do XVII edycji Plebiscytu napłynęło 59 zgłoszeń. Wybitni sportowcy dokonają wyboru laureatów w następujących kategoriach:

 • Najlepszy Sportowiec Roku
 • Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku
 • Trener Roku
 • Sportowa Osobowość Roku
 • Sportowa Impreza Roku
 • Nadzieja Olimpijska (kategoria zainicjowana przez Veolia Energia Warszawa)

Zwycięzca w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku otrzyma jednocześnie od Prezydent m.st. Warszawy tytuł Sportowej Twarzy Warszawy na rok 2017.

O wynikach XVII Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy w dwóch kategoriach zdecydują także mieszkańcy stolicy.

– Chciałabym zachęcić warszawiaków do udziału w głosowaniu internetowym, które właśnie się rozpoczyna i potrwa do 22 stycznia br. Swoje głosy można oddawać w dwóch kategoriach Najpopularniejszy Sportowiec Roku oraz Sportowa Impreza Roku. Już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddadzą głosy i tym samym wpłyną na przebieg naszego plebiscytu. Wszystkie nominacje, to sportowe historie, z którymi wiążą się godziny treningów, miesiące przygotowań, a także te najważniejsze - medale, rekordy i tytuły – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Swój głos można oddać na stronie www.plebiscyt.um.warszawa.pl. Wśród uczestników głosowania, rozlosowane zostaną dwa podwójne zaproszenia na Bal.

Wielki finał XVII edycji Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy 2016 roku i jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, w piątek, 3 lutego  2017 roku. Bal odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej, Arena Ursynów, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Pileckiego 122.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu statuetek zwycięzcom w kategoriach plebiscytowych na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - Margaret. Będzie to wyjątkowy karnawałowy wieczór, w którym udział może wziąć każdy. Imprezę taneczną do rana poprowadzi profesjonalny DJ. Początek Balu o godz. 20.00, koncert gwiazdy rozpocznie się około godz. 22.00.

Rezerwacja i sprzedaż zaproszeń rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Zakupu oraz rezerwacji ostatnich miejsc można jeszcze dokonać za pośrednictwem:

Partnerami wydarzenia organizowanego przez m.st. Warszawa (Biuro Sportu i Rekreacji, Biuro Marketingu Miasta, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, Stołeczną Estradę) są:

 • Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy,
 • Metro Warszawskie,
 • Tramwaje Warszawskie,
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji,
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji,
 • Business Travel Club,
 • Veolia Energia Warszawa,
 • Szybka Kolej Miejska w Warszawie,

Patroni medialni:

 • Radio Eska
 • Dziennik Super Express.

Źródło: sportowa.warszawa.pl

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu