Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Piłkarki i piłkarze z całego świata na jednym boisku. Rusza Etnoliga!

12.03.2019
Gry zespołowe

Lada dzień rusza 18. edycja Etnoligi. Jak zawsze grać będą wszyscy - kobiety i mężczyźni z całego świata - to główna idea lokalnego turnieju o globalnym charakterze. Piłkarze i piłkarki łączą się we wspólnej zabawie ponad podziałami. Nie ma już wolnych miejsc dla drużyn, ale niektóre ekipy wciąż nie skompletowały składów i chętnie przyjmą osamotnionych miłośników futbolu.

Etnoligę organizuje Fundacja dla Wolności, turniejowi od lat przyświeca jedna idea. Organizatorzy chcą, aby Warszawa była miastem przyjaznym i otwartym na każdego człowieka. Niezależnie od narodowości, koloru skóry, płci, wyznawanej religii, politycznych sympatii, Etnoliga przyjmie każdego, kto chce kopać futbolówkę podczas turniejowych spotkań.

Tegoroczne rozgrywki rozpoczną się 24 marca i potrwają do 9 czerwca. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną na "Orliku" przy ul. Przy Bażantarni 3. Choć nie ma już wolnych miejsc dla drużyn, to nie znaczy, że nie da się zagrać. 

- Zgłoszenia drużynowe już są zamknięte, mamy 21 ekip, choć maksymalnie planowaliśmy 20. Indywidualnie można się jednak jeszcze dołączyć, najlepiej przez stronę internetową - mówi Krzysztof Jarymowicz, koordynator Etnoligi.

Każdy gracz, który nie ma drużyny, może wzmocnić już zarejestrowany team za pośrednictwem strony internetowej.

W składzie każdej ekipy znajdują się mężczyźni i kobiety - minimum po 3. Poza tym gracze muszą reprezentować przynajmniej trzy różne narodowości. Mile widziani są wszyscy pasjonaci piłki nożnej powyżej 16. roku życia, którym bliska jest tolerancja, szacunek i sportowe fair play. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Nadchodzący sezon może przynieść kilka nowości. - Jest dużo nowych twarzy i z tego powodu cieszę się najbardziej. Poza tym może zorganizujemy jakiś mały turniej siatkówki, ale to jeszcze nie jest ustalone - dodaje Krzysztof Jarymowicz.

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
X

Wyślij link znajomemu