Dzielnica Ursynów Serwis sportowo-rekreacyjny Ursynowa  

Oto najlepsi biegacze na Ursynowie! Szkolne zawody pod Kopą Cwila

24.09.2019
Bieganie
Sport szkolny

W poniedziałkowe przedpołudnie park im. Romana Kozłowskiego wypełnił się biegaczami. Wokół Kopy Cwila, w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, rozegrane zostały mistrzostwa Ursynowa w biegach przełajowych.

Początek jesieni tradycyjnie wiąże się ze szkolnymi biegami przełajowymi. Jak co roku, uczniowie ursynowskich podstawówek i liceów spotykają się na zawodach, gdzie walczą o tytuł mistrza dzielnicy. Najmłodsi uczestnicy startowali w kategorii dzieci urodzonych w 2008 roku, zaś najstarszymi biegaczami byli uczniowie szkół średnich. W parku im. Romana Kozłowskiego wyznaczone zostały trasy o długości 800, 1000, 1500 i 2000 metrów. Rywalizacja odbywała się u podnóży Kopy Cwila, ale biegacze nie uniknęli trudności związanych z ukształtowaniem terenu. Na startujących czekał pod bieg pod górkę, liczne zakręty i różne rodzaje nawierzchni.

- Trasa była wymagająca, był fragment podbiegu. Tym bardziej cieszy zdobycie pierwszego miejsca – przyznaje Anna Łada, triumfatorka w kategorii dziewcząt urodzonych w 2006 roku.

Ania, podobnie jak wielu innych medalistów, na co dzień trenuje w klubie sportowym, działającym na terenie Ursynowa. Obok lekkoatletów na starcie licznie zjawili się także piłkarze i pływacy.

- Młodzi sportowcy, którzy trenują na Ursynowie są przyzwyczajeni do takiego wysiłku. Najbardziej cieszy jednak fakt, że w zawodach uczestniczą także te dzieci, które nie uczęszczają na zajęcia do klubów sportowych i dzięki takim zawodom mogą sprawdzić swoje możliwości -  mówi Piotr Zalewski, wiceburmistrz dzielnicy.

Poniedziałkowe zawody były eliminacjami do zawodów rangi Mistrzostw Warszawy, które zwyczajowo odbywają się w październiku. Najlepsza dziesiątka będzie reprezentować ursynowskie szkoły na kolejnym etapie Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Najbliższą okazją do sprawdzenia się na przełajowych trasach będą biegi sztafetowe, które zaplanowane zostały na 26 września.

Organizatorem imprezy jest Urząd Dzielnicy Ursynów. W ceremonii dekoracji udział wzięli wiceburmistrz Piotr Zalewski oraz Zenon Dagiel, naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji w dzielnicy.

Pełne wyniki zawodów - tutaj

Archiwum aktualności

Kalendarz

po wt śr cz pt so nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
X

Wyślij link znajomemu